Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN SPORA BİR TESİS DAHA

Font Boyutu

7 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SPORA BİR TESİS DAHA
- VATAN SPOR TESİSLERİ’NİN TEMELİ ATILDI.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN VATAN SPOR TESİSLERİNİN TEMELİ BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DEVLET BAKANI BÜLENT ARINÇ’IN DA KATILDIĞI TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GENÇLERİN DAHA SAĞLIKLI ORTAMLARDA SPOR YAPABİLMELERİ İÇİN TESİSLEŞME ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DEVLET BAKANI BÜLENT ARINÇ İSE GENÇLERİN KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞTIRILMASI İÇİN SPORDA TESİSLEŞMENİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIDIĞINI VURGULADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Vatan Spor Tesislerinin temeli Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlerin daha sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için tesisleşme çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Bursa’nın spor kenti kimliğini ön plana çıkarmak amacıyla eğitim kurumlarına spor salonları kazandırmak başta olmak üzere bu dönem 82 projenin startını veren Büyükşehir Belediyesi, amatör kulüplere destek zincirine bir halka daha ekledi. Vatan Spor Kulübü başta olmak üzere bölgedeki spor tesislerinin kullanımı için projelendirilen Vatan Spor Tesislerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yarı sıra Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Partili milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Canan Candemir Çelik ve Ali Kul, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, milletvekili adayları, Vatan Sporlu futbolcular ile vatandaşlar katıldı.

Sporda başarı tesislerle geliyor
Bursa’da altyapıdan ulaşıma, tarihi kültürel mirastan turizm yatırımlarına kadar her alanda yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmekte kararlı olduklarını söyledi. Bursa’yı geleceğe taşıyacak büyük projeleri hayata geçirirken, halkın taleplerini de öncelikli olarak hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Son 50 yılda 20 kat büyüyen bir kent merkezinde yaşıyoruz. Bu büyümeye paralel olarak ihtiyaçlar da sürekli artıyor. Öncelikli hedefimiz halkımızı bulunduğu mahallelerde mutlu etmek. Bu amaçla parklar, yeşil alanlar, eğitim, spor kültür tesisi gibi tüm sosyal donatı alanlarının her mahallede olması için çalışmalarımız sürüyor. En önemli zenginliğimiz olan gençlerimizin de yaşadıkları semtlerde daha sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için amatör kulüplerimize de desteklerimiz sürüyor. Kapalı spor salonları, yüzle havuzları, futbol sahaları, basketbol, voleybol sahaları, karate salonu ve golf sahaları gibi 82 spor yatırımını başlattık. Çünkü sporda başarı ancak tesisleşme ile sağlanıyor. Hangi bölgeye tesis kazandırdıysak o bölgelerden ulusal başarılar gelmeye başladı. Bu sayede Bursa milli takımlara altyapıdan en fazla sporcu gönderen iller arasında yer alıyor” dedi.

“Sağlıklı nesiller için spor şart”
Spor tesislerini çok önemsediğini dile getiren Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç ise gençlerin ancak sporla kötü alışkanlıklardan uzaklaşabileceğini söyledi. Bursa’da kent merkezi nüfusunun 1 milyon 900 bini aştığını bu nedenle mahallerin çok kalabalıklaştığını dile getiren Arınç, “Mahalle sakinleri arasında iyi ilişkiler kurulması açısından spor tesisleri, yeşil alanlar, parklar büyük önem taşıyor. Bursa’da da bu yönde yapılan birçok çalışmayı görebiliyoruz. Eğer AK Parti Bursa’da birinci sırada geliyorsa bunda belediyelerimizin yaptığı çalışmaların da önemi büyük” diye konuştu.

“Yıldırım’ın çehresi değişiyor”
Son iki dönemde yapılan yatırımlarla Yıldırım’ın çehresinin değiştiğini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise düne kadar varoş olarak nitelendirilen bölgelerde bugün modern konutların yükseldiğini kaydetti. İki aracın zor geçtiği mahalle yollarının artık tarihte kaldığını ifade eden Keskin, “Mahalle bağlantı yollarımız otoban gibi oldu. Her gün yükselen modern konutlarla bu bölgelerin değeri daha da arttı. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan tesislerle de Yıldırım’da yaşam kalitesi artmaya başladı” diye konuştu.
Vatan Mahallesi Muhtarı Hüsnü Şahin ile Vatan Spor Kulübü Başkanı Selam Sultan Su ise böyle bir tesisi mahalleye kazandırdıkları için Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşların ardından butona basan Başkan Altepe, Bakan Arınç ve protokol üyeleri tesisin temelini attı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 07.05.2011 | Okunma sayısı:7119

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu