Haberler

Büyükşehir’den sağlık seferberliği

Font Boyutu

14 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir’den sağlık seferberliği
- Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak hedefiyle vektörlere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarına ve konuyla ilgili olarak öğrencileri bilgilendirme seminerlerine devam ediyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak hedefiyle vektörlere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarına ve konuyla ilgili olarak öğrencileri bilgilendirme seminerlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Çevre Sağlığı ilaçlamaları kapsamında uzman personel tarafından verilen eğitim çalışmalarına ilköğretim okullarında devam ediyor. Eğitim projesi kapsamında öğrencilere, eğitici slaytlar ve broşürlerle okullarda hastalık bulaştırıcı sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere karşı yürütülen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgiler veriliyor. Çocuklar da bu sayede haşerelerin ne gibi hastalıklar yaydıklarını öğrenirken kendi mahallelerinde ve evlerde haşerelerin üreyebileceği alanların temizliği ve doğal olarak kendi sağlıkları konusunda da bilgi sahibi oluyor.
Yetkililer, ilaçlama çalışmalarında yaşanan en büyük sıkıntıların çöplerin poşetsiz atılması, hayvan barınaklarının ürettiği atıkların çevreye gelişi güzel yayılması ve sonuçta hastalık bulaştıran karasineklerin aşırı üremesinden kaynaklandığın anlatırken, öğrencilere bu konuda neler yapabilecekleri anlatılıyor. Eğitim Projesini yürüten Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Veteriner Hekim Barbaros Cihangir, eğitim faaliyetlerinin tüm Bursa genelinde devam edeceğini ifade ederek, şimdiden binlerce gönüllü sağlık çalışanı kazandıklarını ve vatandaşların gün geçtikçe sağlıklarına daha hassasiyetle yaklaşmaya başladıklarını vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.04.2016 | Okunma sayısı:1789

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir