Haberler

Büyükşehir’den mükelleflere e-beyanname kolaylığı

Font Boyutu

 25 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MÜKELLEFLERE E-BEYANNAME KOLAYLIĞI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE İLAN VE REKLAM VERGİSİ ÖDEYEN MÜKELLEFLER, “E-BEYANNAME” İLE ARTIK OTURDUKLARI YERDEN BEYANNAME VERİP, ÖDEMELERİNİ YAPABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ilan ve reklam vergisi ödeyen mükellefler, “e-beyanname” ile artık oturdukları yerden beyannamelerini verip, ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Ulaşımdan spora, tarihi mirastan çevre ve altyapıya kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan gelişen teknolojiye paralel olarak vatandaşların hizmete erişimini de daha kolay hale getiriyor. Teknolojik altyapısını her geçen gün geliştiren Büyükşehir Belediyesi, Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ile İlan Reklam Şube Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘e-beyanname’ uygulaması ile vergi mükelleflerine zamandan ve mekandan bağımsız işlem yapma kolaylığı sağlıyor. Büyükşehir sorumluluğundaki 7 merkez ilçede 355 ana arterde yaklaşık 20 bin ilan reklam vergisi mükellefi bulunurken, bütünşehir uygulamasıyla birlikte ana arterlere 297 cadde ve sokak daha eklendi. Yeni eklenen ilçelerle birlikte vergi mükellefi sayısının da 50 bine ulaşması beklenirken, yeni uygulama ile beyan vermek zorunda kalan uzak ilçelerdeki esnaf, artık ilan beyannamelerini oturdukları yerden kolaylıkla yapabilecekler. Büyükşehir Belediyesi’ne ilan ve reklam beyannamesi verecek mükellefler, https://e-belediye.bursa.bel.tr/ebeyanname/ adresinden veya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi www.bursa.bel.tr adresindeki E-BEYANNAME linkini kullanarak işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.09.2014 | Okunma sayısı:3741

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir