Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUHTARLIKLARA TEKNOLOJİ DESTEĞİ

Font Boyutu

 19 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUHTARLIKLARA TEKNOLOJİ DESTEĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİLGİSAYARI BULUNMAYAN YA DA ESKİ BİLGİSAYARLARI İHTİYACI KARŞILAMAYAN MUHTARLIKLARA, ÖZEL YAZILIM YÜKLÜ BİLGİSAYAR VE YAZICI HEDİYE ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR OLARAK SADECE ANA ARTERLERDE DEĞİL TÜM MAHALLELERE ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, “BİR BİR HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ YATARIMLARLA BURSA KABUK DEĞİŞTİRİYOR” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlardan gelen talep doğrultusunda, bilgisayarı bulunmayan ya da eski bilgisayarları ihtiyacı karşılamayan muhtarlıklara özel yazılım yüklü bilgisayar ve yazıcı hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşla devletin ilk buluşma noktası olan muhtarlıkların daha sağlıklı hizmet verebilmesi için teknolojik altyapı desteği sağlıyor. Bu doğrultuda muhtarlıklardan gelen talepler üzerinde bilgisayarı bulunmayan ya da mevcut bilgisayarları talebi karşılamayan muhtarlıklara 40 bilgisayar ve yazıcı daha hediye edildi. Geçtiğimiz ay 19 muhtarlığa yapılan teknolojik desteğin ardından, bu kez Gönül Dostları Sofrası’nda düzenlenen törenle bilgisayarlar Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından muhtarlara teslim edildi.

“Her sorun bizim sorunumuz”
Büyükşehir Belediyesi olarak sadece ana arterlerde değil, tüm mahallelerde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Muhtarlarımızdan da bilgisayarlarla ilgili talepler geldi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ‘bizim sorunumuz değil’ demedik. Hemen gerekli çalışmayı başlattık. Geçtiğimiz ay bir bölümünü teslim etmiştik. Yine temin edilen bilgisayarları hiç beklenmeden dağıtıyoruz. Vatandaşla devletin ilk temas noktası olan muhtarlıklarımızın da daha kaliteli hizmet vermesini hedefliyoruz. Gerek muhtarlarımız, gerek ilçe belediyelerimiz gerekse hükümetimizin destekleriyle hayata geçirdiğimiz çalışmalarla Bursa kabuk değiştiriyor” diye konuştu.
Bilgisayar alan mahalle muhtarları adına konuşan Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şener ise, “Başkanımızla bir toplantıda bu sorunumuzu dile getirmiştik. Başkanımız bu konuda bize söz verdi ve bugün bilgisayarlarımızı alıyoruz. Gerek bilgisayar desteği gerekse mahallelerimize yapılan diğer hizmetler nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.07.2011 | Okunma sayısı:4748

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu