Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ

Font Boyutu

2 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN DÜZENLENDİĞİ MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ, 18 İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 300 MİNİK SPORCUYU MASA TENİSİYLE BULUŞTURDU.
- BAŞKAN ALTEPE, SAĞLIKLI VE SPORCU BİR NESİL YETİŞMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün, özellikle ilköğretim öğrencilerinin spora yönlendirilmesi amacıyla düzenlendiği Mini Masa Tenisi Şöleni 18 ilköğretim okulundan 300 minik sporcuyu masa tenisiyle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü, masa tenisi branşında bayan takımıyla süper ligde, erkek takımı ile de 1. ligdeki mücadelesini sürdürürken, hem altyapıya sporcu yetiştirmek hem de çocukları bu spora yönlendirmek için ‘Mini Masa Tenisi Şöleni’ düzenledi. Sağlıklı ve sporcu bireylerin yetişmesi amacıyla daha önce mini voleybol ve basketbol şölenlerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyespor’un düzenlendiği şölene Setbaşı, Altıparmak, Merinos, Bursa Çimento, Hürriyet Başöğretmen, İnönü, Şükrü Şankaya, Mümin Gençoğlu2, Demirtaşpaşa, Gazi, 1. Murat, Fethiye, Sait Süheyla Bildirener, Orhangazi Cargill, Orhangazi Kurtuluş, Özel İlkbahar ve Davut Dörtçelik İlköğretim Okulları ile Bursaspor Kulübü’nden 300 minik sporcu katıldı. Büyükşehir Belediyespor Spor Salonu’nda yapılan şölenin açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Büyükşehir Belediyespor Kulübü As Başkanı İlhan Satık ve Lig Heyeti Genel Sekreteri Ersin Yılmaz ile minik sporcuların aileleri katıldı.

“Bursa ‘spor kenti’ olacak”
Başkan Altepe, Bursa’ya tarih, turizm ve sanayi kenti kimliği yanında ‘spor kenti’ kimliği de kazındırmak için yoğun çaba içinde olduklarını belirterek, Bursa’da sadece futbol değil tüm branşlarda sporcu yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Salonu dolduran öğrencilere seslenen Başkan Altepe, “Sizlerin eğitimi bizim için çok önemli. Çünkü gelecekte sizler bu kentin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Bu nedenle sizlerin sağlıklı ve sporcu bireyler olarak yetişmesi için kentin her köşesinde yürüme mesafede ulaşılabilecek spor tesisleri yapıyoruz. İstiyoruz ki Bursa sadece futbol değil, tüm branşlarda önemli sporcular yetiştirsin. Bizler yöneticiler olarak sizlere bu imkanları sağlarken, sizlerden de gayret bekliyoruz” diye konuştu.
Şölen, Başkan Altepe’nin minik sporcularla yaptığı gösteri maçıyla başladı. Şölene katılan tüm takımlarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Altepe, minik sporculara başarılar diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 02.06.2010 | Okunma sayısı:10039

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu