Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİ BASKETBOL ŞENLİĞİ

Font Boyutu

24 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİ BASKETBOL ŞENLİĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN DÜZENLENDİĞİ MİNİ BASKETBOL ŞENLİĞİ, FARKLI OKULLARDAN GELEN ÇOCUKLARI BASKETBOLLA BULUŞTURDU.
- BAŞKAN ALTEPE, SAĞLIKLI VE SPORCU BİR NESİL YETİŞMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, özellikle çocuklara spor sevgisi aşılamak amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklere ‘Mini Basketbol Şenliği’ni de ekledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlıklı ve sporcu bir nesil yetişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve Bursa’nın ‘spor kenti’ kimliğini ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, çocuklara her branşta spor sevgisini aşılamak için yaz tatili öncesi ‘Mini Basketbol Şenliği’ düzenlendi. Şenliğe, Dilek Özer, Cavit Çağlar, Hürriyet Ticaret, Hürriyet Başöğretmen, Rahmiye Malcıoğlu, Sadi Etkeser, Ali Karasu, Canaydın, Vahide Aktuğ, Zübeyde Hanım, Dumlupınar, Sakarya, Mustafa Münevver, Züfer Bey, Mevlana ve Çimken İlköğretim Okullarından 350 kız öğrenci katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Belediyespor Kulübü Spor Salonu’nda yapılan şenliğin açılışında minikleri yalnız bırakmadı. Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, Lig Heyeti Genel Sekreteri Ersin Yılmaz, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Başkan Altepe, özellikle çocuklara spor sevgisi aşılanması konusunda gerekli her adımı attıklarını söyledi.

“Bursa ‘spor kenti’ olacak”
Başkan Altepe, Bursa’ya tarih, turizm ve sanayi kenti kimliği yanında ‘spor kenti’ kimliği de kazındırmak için yoğun çaba içinde olduklarını belirterek, Bursaspor’un şampiyonluğuyla bu konuda somut bir adımın atıldığını söyledi. Bursa’da sadece futbol değil tüm branşlarda sporcu yetiştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Altepe, salonu dolduran öğrencilere seslenerek, “Sizlerin eğitimi bizim için çok önemli. Çünkü gelecekte sizler bu kentin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Bu nedenle sizlerin sağlıklı ve sporcu bireyler olarak yetişmesi için kentin her köşesinde yürüme mesafede ulaşılabilecek spor tesisleri yapıyoruz. İstiyoruz ki Bursa sadece futbol değil, tüm branşlarda önemli sporcular yetiştirsin. Bizler yöneticiler olarak sizlere bu imkanları sağlarken, sizlerden de gayret bekliyoruz” diye konuştu.
Şenlik Başkan Altepe’nin topu potaya atmasıyla start aldı. Başkan Altepe ile hatıra fotoğrafı çektiren minikler, daha sonra yetenek yarışında ter döktü.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.05.2010 | Okunma sayısı:9264

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu