Haberler

Büyükşehir’den ‘Millet’e eğitim desteği

Font Boyutu

11 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir’den ‘Millet’e eğitim desteği
- Bursa’yı çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek projeleri kapsamında Millet Mahallesi’ne kazandırılan Millet Mahallesi Temel Eğitim İlkokulu törenle hizmete açıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Millet Mahallesi İlkokulu, yeni hizmetlerin habercisi olacaktır” dedi.
- Başkan Altepe; “Tek amacımız, güzel ve çağdaş kent, ecdat yadigarı yeşil Bursa’nın her alanda kalkınma ve gelişmesini sağlamaktır.”

BURSA – Bursa’nın ‘marka bir kent’ olması hedefiyle önemli hizmetlere imzasını atan Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimi destekleyen projeleri kapsamında Millet Mahallesi Villalar bölgesine kazandırılan Millet Mahallesi Temel Eğitim İlkokulu (Millet Mahallesi İlkokulu) törenle faaliyete açıldı.

Bursa’yı çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Mahallesi’ne kazandırılan Millet Mahallesi İlkokulu törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde öğrencilerin çiçekleriyle karşılanan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kente değer katan faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi.
Bursa’da eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğimiz için kararlı adımlar attık, atıyoruz. Millet Mahallesi Temel Eğitim Okulu da Millet Mahallesi’nin en büyük sıkıntılarından biri olan ve uzun yıllardır yapılması beklenen bir okuldu ve nihayet eğitime kazandırıldı” dedi.
Başkan Altepe, okulun Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Belediye Başkanlığı arasında Şubat 2013 tarihinde imzalanan protokol kapsamında inşa edildiğini söyledi. Okulun 8 derslikli ve 1200 metrekarelik alanda yapıldığını anlatan Başkan Altepe, prefabrik sistemde inşa edilen okulun, elektrik ve mekanik tesisatı ile çevre düzenlemesinin gerçekleştirildiğini, ısıtma sistemleri ve laboratuvarlarıyla tüm donanımlarının tamamlanarak hizmete sunulduğunu ifade etti.

“Hedefimiz Bursa’nın gelişmesidir”
Başkan Altepe, bölgede imar sorunu yaşandığını hatırlatarak, “Vali’mizin desteğiyle Yıldırım Belediyesi’nin de arsa tahsisiyle yaptığımız okul, bölgede yeni hizmetlerin habercisi olacaktır. Tek amacımız var, güzel ve çağdaş kent, ecdat yadigarı yeşil Bursa’nın her alanda kalkınma ve gelişmesini sağlamaktır” dedi.
Başkan Altepe, yasal engellerle karşılaşıldığından dolayı zaman zaman hizmetlerin geciktiğini vurgulayarak, “Yasalar engel olmadıkça bu şehre söz verdiğimiz her hizmeti yapıyoruz. Hedefimiz hizmet etmektir. Her alanda sağlıklı gelişen Bursa’yı oluşturmaya çabalıyoruz. Okulların eksiklerini Büyükşehir Belediyesi olarak tamamlıyor, eğitime her alanda destek veriyoruz. Gençliğimiz geleceğimizdir. Bilgili, vizyon sahibi ve idealist gençlerin yetişmesini önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu okul Millet’e yakıştı”
Bursa Valisi Münir Karaloğlu da Bursa’da eğitimin desteklendiğini vurgulayarak, “Merkezi hükümetin bütçesinde de en büyük destek eğitime veriliyor. Eğitimi destekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de söylediği gibi Millet Mahallesi’nde imar sorunu yaşanıyor. Bu sorun çözüldükçe hizmetleri bir bir ulaştırmaya devam ediyoruz. Millet Mahallesi’ndeki öğrencilere hizmet edecek güzel bir okulun açılışını gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi yaptı ve pırıl pırıl bir okulu mahalleye kazandırdı. Millet Mahallesi İlkokulu Bursa’ya yakışan bir okul oldu. Artık öğrenciler eskisi gibi Çevre Yolu’nu geçmek zorunda kalmayacak, veliler de kaza olur korkusu yaşayamayacaklar “ diye konuştu.
Vali Karaloğlu, çocukların ve gençlerin iyi yetişmesinin önemine değindiği konuşmasında ailelerin de çocuklarının takipçisi olması gerektiğini ve başarının ancak aile, okul, öğretmen ve öğrenci işbirliğinde artacağına dikkati çekti.

“Uzun zamandır yapılması beklenen okul hizmete açıldı”
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, Millet Mahallesi’nin büyük sorununun Büyükşehir Belediyesi’nin kazandırdığı okulla çözüldüğüne işaret etti. Edebali, okulun uzun yıllardır yapılması için beklendiğini belirterek, “Geleceğin teminatı olan bu okulu Millet Mahallesi’ne kazandırmak için bir protokol imzalamıştık. Bu okulu Bursa’ya kazandıran Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için eğitim çok önemli. Geleceğin teminatı olan gençlerimiz ve toplumun gelişmesi için her alanda çalışıyoruz” dedi.
Edebali, çocukların hayata hazırlanmasının önemine değinerek, hizmet için gece gündüz demeden emek verdiklerini sözlerine ekledi.

Başkan Altepe’ye eğitime destek teşekkürü
İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sakarya da Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimin yanında olduğunu vurgulayarak, “Millet Mahallesi İlkokulu, 8 dersliğiyle ikili eğitim veren ve 330 öğrencisi bulunan bir okul. Tesisi bölgeye kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz. Öğrenciler ve öğretmenlerden beklentimiz büyük” diyerek, okulun başarısıyla dikkat çekeceğine inandığını belirtti. Millet Mahallesi Muhtarı Mehmet Mutlu ise mahalleye hizmetlerini ulaştıran Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle okulu eğitime açan Vali Karaloğlu, Başkan Altepe ve protokol üyeleri, okulu gezdi, öğrencilerle sohbet etti. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Millet Mahallesi sakinleri ve öğrenciler de açılışa yoğun ilgi gösterdi. Törenin ardından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.11.2014 | Okunma sayısı:5394

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu