Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN MESKENSPOR’A DA TESİS SÖZÜ

Font Boyutu

 

3 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MESKENSPOR’A DA TESİS SÖZÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GENÇLERİN KÖTÜ ALIŞKANLARDAN UZAKLAŞMASI İÇİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.


BURSA
– Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ertuğrulgazi Meskenspor Kulübü’nü ziyaretinde gençlerin kötü alışkanlardan uzaklaşması için spor kulüplerine önemli görevler düştüğünü ve Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine tesisleşme anlamında her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ‘spor kenti’ kimliğinin önü çıkması adına geçtiğimiz bir yıl içinde 100’e yakın spor projesini hayata geçirdi. Bu projelere her geçen gün bir yenisini daha ekleyen Başkan Altepe, Ertuğrulgazi Meskenspor Kulübü’nü ziyaret etti. Ak Parti İl Başkanı Nagip Vardar ve Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte kulüp lokalinde yönetimle bir araya gelen Başkan Altepe, kulübün sorunları hakkında bilgiler aldı. 1980 askeri darbesinin ardından kapatılan kulübü yeniden kentin marka kulübü haline getirmekte kararlı olduklarının altını çizen Ertuğrulgazi Meskenspor Kulübü Başkanı Nedim Kurtuluş, sporun ötesinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettikleri vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin tesisleşme konusunda kendilerine büyük umut verdiğini ifade eden Kurtuluş, “Mahalle olarak genç bir nüfus potansiyeline sahibiz. Bir tesise kavuşmamız halinde bu potansiyeli verimli bir şekilde kullanacağımıza inanıyoruz. Sadece futbol değil, basketbol, voleybol ve atletizm gibi branşlarla bölge gençlerine hizmet vermek ve Bursaspor’a futbolcu yetiştirme konusunda iddialıyız” dedi.

“Her mahallede marka kulüpler olsun”
Geçen dönem olduğu gibi bu dönemde spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini ve bir yıl içinde 100’e yakın projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, Ertuğrulgazi Meskenspor’a da gerekli desteği vereceklerini söyledi. Özellikle birkaç okulun arasına spor salonu ve yüzme havuzu yapma konusundaki kararlılıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Biz istiyoruz ki her mahallemizde marka kulüpler olsun. Çünkü spor kulüplerimiz gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için çok önemli. Spor yapan gençler daha disiplinli olduğu için kötü alışkanlıklara yönelmiyor. Bu konuyu çok önemsiyor. Ertuğrulgazi Meskenspor’da bu bölge için çok önemli bir kulüp. Buraya kazandıracağımız tesis hem bu kulübümüze hem de bölge halkına spor yapma imkanı sağlayacak. Kentin sadece belirli noktalarına spor tesisleri yapmak çok önemli değil. Önemli olan çocuklarımıza gençlerimize yürüme mesafelerde ulaşabilecekleri tesisler kazandırmak. Bunun için de kentin her köşesinde spor yatırımlarımız sürüyor” diye konuştu.
Başkan Altepe, kulüp yöneticilerinin önerileri doğrultusunda kulüp binasının yakınında bulunan ve atıl halde duran Adnan Kahveci spor tesisleri ile ilgili hazırlanan projeyi inceledi. Basketbol ve futbol sahasının yanı sıra soyunma odaları, hakem odaları ve idari bina olarak tasarlanan proje hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, gerekli yardımı yapacaklarını kaydetti.
Ziyaretin sonunda kulüp yöneticileri Başkan Altepe’ye kulübün forma ve kaşkolünü hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.05.2010 | Okunma sayısı:8708

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu