Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN KURŞUNLU SAHİLİNE YAŞAM MERKEZİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kurşunlu-Kumsaz arasındaki sahil bandındaki 500 bin metrekare alana yapılacak rekreasyon çalışmasını başlattıklarının müjdesini verdi.

Başkan Altepe, Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala’nın yanı sıra teknokrat ve bürokratlarıyla birlikte sahil çıkarması yaparak, Kurşunlu, Gemsaz, Kumsaz ve Altıntaş’ta incelemelerde bulundu.

“Bursalılar denizle buluşacak”
Bursa’nın sahil kenti olmasına rağmen bugüne kadar bu nimetinden yeterince yararlanamadığını ifade eden Başkan Altepe, bu dönem sahillerin hayat bulacağını ve Bursalıların denizle buluşacağını söyledi. Kurşunlu-Kumsaz köy girişi arasındaki 500 bin metrekarelik Hazine’ye ait olan yerin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi konusundaki görüşmelerinin devam ettiğini belirten Başkan Altepe, “Yer tahsisinin ardından bu bölgeyi spor, eğlence ve günü birlik aktivitelerin yer aldığı rekreasyon alanı haline getireceğiz. Böyle güzel bir nimetten burada yaşayan insanlar bile yararlanamıyor. Yapacağımız düzenlemeler ve sosyal tesislerle bakımsızlıktan ve ilgisizlikten kaderine terkedilmiş bu bölgeye hayat katacağız” dedi. Vatandaşlarla da sohbet ederek, sıkıntılarını dinleyen Başkan Altepe, yol sorununun en kısa zamanda çözümleneceğinin sözünü verdi. Altepe, vatandaşların talepleri üzerine yapım talimatını verdiği sahil plajının girişinde halen devam etmekte olan asfaltlama çalışmasında da incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Altepe daha sonra Mudanya İlçesi’ne bağlı Altıntaş Köyü’nü de ziyaret etti. Altıntaş Muhtarı Hüseyin Bayram, Başkan Altepe’den öğrenci olmadığından dolayı kapanan ilkokul binasına sosyal tesis yapılmasını istedi. Vatandaşların iskele taleplerinin yapılacağının sözünü veren Başkan Altepe, bölgenin turizm açısından elverişli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bunun ortaya çıkartılmasına yönelik gerekli çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

Tarih: 13.08.2009 | Okunma sayısı:9652

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir