Haberler

Büyükşehir’den İznik’e ‘temiz çevre’ desteği

Font Boyutu

23 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir’den İznik’e ‘temiz çevre’ desteği
- Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek hedefiyle, İznik Belediyesi’ne verilen semi-treyler, hem ilçenin katı atıklarının daha ekonomik bir şekilde naklini sağlayacak hem de İznik’in daha temiz bir ilçe olmasına destek olacak.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek hedefiyle, İznik Belediyesi’ne verilen semi-treyler, hem ilçenin katı atıklarının daha ekonomik bir şekilde naklini sağlayacak hem de İznik’in daha temiz bir ilçe olmasına destek olacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik Belediyesi’ne verilen katı atık tırını (semi-treyler), İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a teslim etti. Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe emin adımlarla taşıdıklarını söyleyen Başkan Altepe, Sargın ile Büyükşehir Belediyesi Demirtaş Şantiyesi’nde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinin Bursa’nın her ilçesine ulaştığını kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’nın yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması yolundaki çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Özellikle tüm kent genelinde altyapı çalışmalarının sağlanması ve çevre yatırımlarının yapılmasını önemsiyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin araç parkuruna dahil olan semi-treylerin İznik Elbeyli’de oluşturulan alana boşaltılan atıkları toplayacağını söyleyerek, bu atıkların konveyör bant sistemi ile alınıp İnegöl katı atık istasyonuna nakledileceğini kaydetti. Başkan Altepe, bu sayede İznik Belediyesi’nin çöp kamyonlarını artık İnegöl’e ulaştırmaya çalışmayacağını ifade ederek, “Çevre ve sağlıkla ilgili en önemli çalışmalardan olan katı atıkların depolanması işlemleri artık Büyükşehir Belediyesi’nce sağlanıyor. Bu konuda tüm ilçelerimize destek veriyoruz. Özellikle merkeze uzak ilçelerde çöplerin bir noktada toplanıp buradan ana katı atık depolama istasyonlarına nakli de artık Büyükşehir Belediyesi destekleriyle sağlanmış oluyor. İznik İlçesi’nin atıkları Elbeyli’de toplanıp bu semi-treyler ile İznik’ten İnegöl’deki Büyükşehir Belediyesi’ne ait katı atık depolama istasyonuna taşınacak. Bu büyük araç sayesinde daha önce ortalama 7 araçla giden çöpler artık 1 araçla taşınmış olacak. Bu da ekonomiye büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.
İznik’in depolama alanının kapatılarak yeşil rekreasyon alanına dönüştürüldüğünü vurgulayan Başkan Altepe, “İznik’in gerçek anlamda bir dünya kenti olması yolunda yapılan diğer çalışmalarımıza ek olarak, ilçenin çevre temizliği ve güzelliğine de katkı sağlayacak faaliyetten dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

İznik’ten teşekkür
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da ilçeye her konuda destek olan ve katkı sağlayan Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “İznik’te yıllarca vahşi depolama şeklinde dökülen çöplerin artık paketlenip İnegöl’deki katı atık istasyonuna gönderilecek olması ilçedeki çevre kirliliğini önlemiş olacak. İznik artık yeniden sağlıklı bir kent haline geliyor. Büyükşehir Belediyesi, İznik’e ‘çevre sağlığı’ katmış oluyor” dedi. Sargın, İznik’in tüm konulardaki yatırımlarının da tamamen Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapıldığını belirtti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.04.2016 | Okunma sayısı:3505

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu