Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN DURAKLARA EMNİYET İMAJI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kent içinde otobüs duraklarının bulunduğu noktalarda trafik akışı ve yolcu emniyetinin sağlanması hedefiyle durak çizgilerini yeniledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, trafik akışının yoğun olduğu caddelerde, otobüs duraklarının önlerine sivil araçların park edilmesi ile gerek trafik akışını gerekse yolcu emniyetini olumsuz etkileyen tutum ve davranışların önüne geçmek amacıyla otobüs duraklarının bulunduğu noktalarda durak çizgilerini yeniledi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 60. ve 61. maddeleri gereği otobüs, tramvay ve taksi duraklarında durmanın ve kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarına ait duraklarını belirten levhalara iki yönden 15 metrelik mesafe içinde parketmenin yasak olduğu bölgeler, Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü durak ekipleri tarafından sarı çizgiler çizilerek hatları belirlendi.

Ağustos ayından bugüne kadar trafiğin yoğun olmadığı, gece 24.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında Selçukbey, Tayyareci Mehmet Ali ve Prof. Tezok caddeleri, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Çekirge, Zübeyde Hanım, Stadyum, Altıparmak, Atatürk, İnönü, Cumhuriyet, Yeni Cumhuriyet, Haşim İşcan, Fevzi Çakmak ve Hasta Yurdu caddeleri, Kent Meydanı, Merinos, Darmstad Caddesi, Tophane ve Muradiye’de bulunan yaklaşık 180 adet otobüs durağının çizgileri tamamlandı.
Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Tarih: 23.09.2009 | Okunma sayısı:6909

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir