Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN DOMUZ GRİBİ ÖNLEMİ

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi, domuz gribine karşı önlemini sıklaştırarak sosyal tesislerle, otobüs ve hafif raylı sistem gibi toplu taşım araçlarında ilaçlama yaptı.

Sağlıklı bir toplum hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Bursalıların sosyal tesislerden ve ulaşım hizmetlerinden gönül rahatlığı ile yararlanmaları ve salgın hastalıklardan korunmaları için önlemlerini arttırdı.

Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş. (BURULAŞ) bünyesindeki 48 hafif raylı sistem vagonu ile 160 otobüste uzmanlar tarafından dezenfekte edildi. Yoğun olarak kullanılan BursaRay vagonlarında ve otobüslerde en çok temas edilen kapı, kapı kolu, koltuk alanları, cam, PVC gibi alanları antibakteriyel ürünlerle ilaçlanırken, personele de konuyla ilgili eğitim verildi. Burulaş Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, “Otobüs ve trenlerde periyodik olarak temizlik yapılıyor. Ancak son günlerde artan domuz gribi ile birlikte şirketimizde temizlik çalışmalarını da sıklaştırdık. Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyelerine uyarak dezenfektan özelliği olan malzemeler de kullanıyoruz” dedi.

Sosyal tesisler dezenfekte edildi
Kurban bayramının ilk gününden itibaren BURFAŞ tarafından işletilen sosyal tesisler Balibey Hanı, Hünkar Köşkü, Mudanya İstasyonu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi kantinleri ve Merinos Göl Kafeterya’da da ilaçlama yapıldı. BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin “Halk sağlığı yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarındandır” sözünü hatırlatarak, Başkan Altepe’nin talimatı ile domuz gribi konusunda harekete geçildiğini belirtti. İşletmesini üstlendikleri tüm sosyal tesislerde halk sağlığını ve memnuniyetini her zaman ön planda tuttuklarını ifade eden Turan, tüm tesislerin etkisi kanıtlanmış yöntemlerle dezenfekte edildiğini vurguladı.

Tarih: 03.12.2009 | Okunma sayısı:6058

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir