Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMZEDELERE MORAL DESTEĞİ

Font Boyutu

 4 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMZEDELERE MORAL DESTEĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU İLE TİYATRO GRUBU, SİMAVLI DEPREMZEDELERE MORAL AŞILADI.

KÜTAHYA - Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin talimatıyla Simav’a giden Türk Sanat Müziği Topluluğu ile Tiyatro Grubu, depremzedelere moral aşıladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 19 Mayıs gecesi yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremle sarsılan ve yaşanan artçılarla tehlikenin halen sürdüğü Kütahya’nın Simav ilçesinde geçtiğimiz hafta depremzedelerle bir araya gelerek sorunları dinlemişti. Can kaybının yaşanmamasına rağmen bölgede bir moral çöküntüsü yaşandığını gözlemleyen Başkan Altepe, depremzedelerin moralinin yükseltilmesi ve psikolojik destek sağlanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu ve Tiyatro Grubu’nu bölgeye yönlendirdi.

Simav Akbaldır Stadında yapılan programda, okunan Kuran-ı Kerim´in ardından sahne alan Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, ilahi dinletisi sundu. İlahi programının ardından da sahneyi Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Gurubu´nun Karagöz-Hacivat gösterisi aldı. Bülent Akay ve Hüseyin Bağlar’ın sunduğu gösterisi özellikle çocuklar büyük bir beğeniyle izledi. Kardeş ilçe Simav’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Hacivat rolündeki Bülent Akay, "Bizi Bursa´dan kardeş ilçemiz Simav´a deprem afetinde yitirilen moralleri bir nebze de olsa yükseltmek için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe özel olarak gönderdi. Unutulmaya yüz tutmuş Karagöz Hacivat gösterisini sizlerle paylaşmak bizleri de mutlu etti" dedi.

Destek sürecek
Bölgede artçı sarsıntıların sürekli devam etmesi yüzünden vatandaşların deprem stresinden bir türlü kurtulamadığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Simav’a psikolojik desteklerinin süreceğini söyledi. Can kaybı yaşanmamasının en büyük teselli olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Başta Kızılay olmak üzere devletin tün birimleri yaraların sarılması için çalışıyor. Bizde kardeş ilçemiz Simav’a elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Öncelikle halkımızın psikolojik olarak bu sorunu aşması gerekiyor. Bunun için uzman ekiplerimizi bölgeye göndermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 04.07.2011 | Okunma sayısı:4523

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir