Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN BURSASPOR'A TAM DESTEK

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın en önemli markalarından olan Bursaspor’a yatırımların sürdüğünü belirterek, “Vakıfköy Tesisleri, Bursa’ya ve Bursaspor’a yakışır hale getirilecek” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile birlikte Bursaspor’un Vakıfköy’deki Orhan Özselek Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Kulübün altyapı sporcularının kullandığı tesiste devam eden inşaat çalışmalarını gözlemleyen Başkan Altepe, Vakıfköy Tesisleri’nin Bursaspor için çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Altepe, “Vakıfköy Tesisleri, Bursaspor’un en önemli tesislerinden birisi. Zamanında Türkiye’nin de en önemli tesislerindendi. Vakıfköy sadece altyapı değil, zaman zaman A takımının da yaralanacağı bir tesis olarak düzenlenecek” dedi. Vakıfköy’deki eksiklerin tespit edildiğini ve bakım çalışmalarının yapıldığını anlatan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli düzenlemelerin yapıldığı Vakıfköy Tesisleri, Bursa’ya ve Bursaspor’a yakışır bir şekilde düzenlenecek. Bursaspor’a geleceğin sporcuları yetiştirecek olan tesislerin yol yapımı ve çevre düzenlemeleri yapılıyor. Bursa her konuda örnek olmalıdır. Bu tesislerin kalitesinin artırılması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Bize yakışan da bu” diye konuştu. Eksiklerin giderilmesiyle Vakıfköy Tesisleri’nin daha aktif kullanılmaya başlanacağını belirten Altepe, Vakıfköy Tesisleri’ndeki yaklaşık bin 600 metrekarelik alanda bulunan 2 binanın tamamının çatısından tabanına kadar revize edilerek çevre düzenlemelerinin yapıldığını söyledi.

“Vakıfköy Türkiye’nin gözbebeği”
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı da Bursaspor’a destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Vakıfköy Tesisleri’nin yenilenmesinden dolayı teşekkür etti. Yazıcı, “Bursaspor deyince Vakıfköy akla geliyor. Burası Türkiye’nin gözbebeğiydi. Uzun zamandır bakım yapılmamış olan bu tesis, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor. Vakıfköy eski haline gelecek. Bursaspor için buranın yeri çok ayrı” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Taha Aydın ile Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar’ın yanı sıra Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan ile Bursaspor yöneticileri Selçuk Eren, Öztürk Yazıcı, İlhan Uslu ve Altyapı Koordinatörü Faruk Korkmaz da incelemelere katıldı. Tesisleri etraflıca gezen Başkan Altepe, yapılacak çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler aldı, yöneticilerle fikir alışverişinde bulundu.

Tarih: 13.08.2009 | Okunma sayısı:5634

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir