Haberler

Büyükşehir’den bir uluslararası turnuva daha

Font Boyutu

 10 EKİM 2014
BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR ULUSLARARASI TURNUVA DAHA
- TÜRK VOLEYBOLU’NUN DUAYENİ CENGİZ GÖLLÜ ADINA DÜZENLENEN ‘BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CENGİZ GÖLLÜ ULUSLARARARASI VOLEYBOL TURNUVASI’, 11 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ SIRBİSTAN’IN OK VİZURA İLE AZERBAYCAN’IN AZERRAİL TAKIMLARININ YAPACAĞI KARŞILAŞMAYLA START ALACAK.
- TÜRKİYE, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN VE AZERBAYCAN’DAN 4 TAKIMIN KATILACAĞI 2 GÜNLÜK TURNUVANIN FİNAL KARŞILAŞMASI, 12 EKİM PAZAR GÜNÜ OYNANACAK.
- TURNUVANIN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ARACILIĞIYLA DÜZENLEDİKLERİ ORGANİZASYONLA AVRUPA’NIN EN İYİ OYUNCULARININ BURSA’DA BULUŞMASINA, TANIŞMASINA VE KAYNAŞMASINA KATKI SAĞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Türk Voleybolu’nun duayeni Cengiz Göllü adına düzenlenen ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslarararası Voleybol Turnuvası’, 11 Ekim Cumartesi günü Sırbistan’ın OK Vizura ile Azerbaycan’ın Azerrail takımlarının yapacağı karşılaşmayla start alacak.

Avrupa’nın en iyileri…
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü öncülüğünde Avrupa’nın önemli kulüplerini ağırlayacak olan turnuvanın basın toplantısı, Anatolium Otel’de yapıldı. Türk Voleybolu’nun duayeni olarak nitelendirilen Cengiz Göllü adına düzenlenen turnuvanın basın toplantısına; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Cemal Vardar ve turnuvaya katılacak takımların antrenörleri ile oyuncuları katıldı.

“Heyecan katacak”
Turnuvanın basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyespor aracılığıyla düzenledikleri organizasyonla Avrupa’nın en iyi oyuncularının Bursa’da buluşmasına, tanışmasına ve kaynaşmasına katkı sağlayacaklarını söyledi. 11 Ekim Cumartesi günü başlayacak Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslarararası Voleybol Turnuvası’nın kent açısından yeni bir heyecan oluşturacağını belirten Başkan Altepe, “İlk kez Türk Voleybolu’nun duayeni, ömrünü spora adayan Cengiz Göllü adına uluslararası organizasyon düzenliyoruz. Turnuva münasebetiyle Avrupa’nın önemli kulüplerini şehrimizde ağırlayacağız. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

17 branşta 7000 sporcu
Başkan Altepe, toplantıda Bursa’nın son 10 yılda sporda kat ettiği mesafeye de değindi. Bursa ve Bursalılar için 200’ün üzerinde spor tesisi yaptıklarını, tüm vatandaşları yürüme mesafesinde futbol ve yüzme salonlarına kavuşturduklarını vurgulayan Başkan Altepe, yapılan yatırımların kentin spor alanındaki kararlılığının bir işareti olduğunu ifade etti. Dönem sonunda tesis sayısını 300’ün üzerine çıkarmak istediklerini anlatan Başkan Altepe, tüm bu yatırımların yanında Büyükşehir Belediyespor kanalıyla 5000’i lisanslı 7000 sporcuyla 17 branşta faaliyet gösterdiklerini ifade etti.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Toplantıya katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise, Bursa’nın spor kenti kimliğinin Başkan Altepe’nin yaptığı yatırımlarla güçlendiğini vurguladı. “Sporda kendini göstermek isteyen her şehre bir Altepe lazım” diyen Şahin, kent olarak sporda en şanslı dönemi yaşadıklarını belirterek, Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslarararası Voleybol Turnuvası’nın hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda söz alan Bursa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı Baş Antrenörü Emin İmen, Azerrail Antrenörü Vugar Aliyev ve BK Maritza Antrenörü Ivan Petkov, centilmence bir turnuva geçmesini dileyerek, Bursa’da bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Cengiz Göllü’den mesaj
Toplantıya, hayatını Bursa’da sürdüren ve sağlık problemleri yaşayan Cengiz Göllü katılamadı. Cengiz Göllü’nün turnuva nedeniyle yayınladığı mesaj, Büyükşehir Belediyespor Voleybol Şube Başkanı Ersin Yılmaz tarafından davetlilere okundu.

Final karşılaşması Pazar günü
Dörtlü usulde yapılacak turnuvaya Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol takımı, Bulgaristan’dan BK Maritza, Sırbistan’dan OK Vizura ve Azerbaycan’dan da Azerrail takımları katılıyor. Turnuvanın maç programı şu şekilde:
11 Ekim Cumartesi
Saat 16.00 – OK Vizura – Azerrail
Saat 18.00 – Bursa BŞB Spor Kulübü – BK Maritza

12 Ekim Pazar
Saat 14.00 – 3.’lük maçı
Saat 16.00 – Final maçı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.10.2014 | Okunma sayısı:2937

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu