Haberler

Büyükşehir’den ‘balık’ denetimi

Font Boyutu

 07 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘BALIK’ DENETİMİ
- BURSA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNİN YAPTIĞI DENETİMLER SONUCUNDA SU ÜRÜNLERİ KANUNU’NA UYGUN TAŞINMAYAN TOPLAM 878 KİLOGRAM SU ÜRÜNÜNE EL KOYULDU.

BURSA - Bursa’da Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin yaptığı denetimler sonucunda Su Ürünleri Kanunu’na uygun taşınmayan toplam 878 kg su ürününe el koyuldu.

Sürdürülebilir bir balıkçılığı hedef alan ve gece saatlerinden sabaha kadar süren denetimler, Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, Zabıta ekipleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bursa İl Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa gerçekleştirildi. Su ürünleri av sezonunun başlangıç tarihinden itibaren start alan denetimlerde, 654 adet su ürünleri nakil aracı kontrol edildi. Kontroller sonucunda 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun 25. Maddesi’ne muhalefeti tespit edilen 48 kilogram hamsi, 130 kilogram lüfer, 230 kilogram orkinos, 14 kilogram tekir ve 456 kilogram istavrit balığına el konuldu. Toplam 878 kilogram balık, ilgili kanunun 34. Maddesi uyarınca işlem yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. 

Denetimlerin balık sezonu boyunca 03.00-09.00 saatleri arasında devam edeceği bildirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.11.2013 | Okunma sayısı:2180

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir