Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN AŞURE ZİYAFETİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle yaptırılan aşure, Orhangazi Parkı’nda binlerce vatandaşa ikram edildi. Vatandaşlara ilk servisi ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Devlet Bakanı Faruk Çelik yaptı.

 

Muharrem ayına özel çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi Parkı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. Parkın farklı noktalarına kurulan stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Devlet Bakanı Faruk Çelik de bir standın başına geçerek vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure dağıtımı sırasında vatandaşların sorunlarını da dinleyen Bakan Çelik ve Başkan Altepe, daha sonra Kapalı Alt Çarşı tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. AK Parti Milletvekili Mehmet Tunçak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak’ın da hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Başkan Altepe, “Kültürümüzün önemli bir parçası olan aşure sofraları her kesimi bir araya getiriyor. Bugün de aşure vesilesiyle esnafımızla birlikte olmak bize mutluluk veriyor” dedi.

Çarşı esnafı Başkan Altepe’ye bu ziyareti nedeniyle çiçek hediye etti. Başkan Altepe, Bakan Çelik ve beraberindeki heyet gün içinde Gençosman Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı tarafından düzenlenen aşure etkinliğine de katıldı.

Tarih: 08.01.2010 | Okunma sayısı:4499

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir