Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DEN AŞURE İKRAMI

Font Boyutu

Onbir ayın sultanı Ramazan ayında Temaşa-i Ramazan etkinlikleriyle Bursalılara keyifli anlar yaşatan Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadir Gecesi’nde de vatandaşlara aşure dağıtıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Bursalılara aşure ikram etti. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin yaşandığı mübarek ayda kalplerin huzurla dolduğunu söyleyen Başkanvekili Karadağ, Kadir Gecesi sebebiyle Orhangazi Parkı’nda, 5 bin kişiye aşure ikramı yapıldığını söyledi. Karadağ, vatandaşların da aşure ikramına yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen aşure ikramı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin yurtdışında oluşu nedeniyle bu yıl bize nasip oldu. Örf ve ananelerimizde önemli yer tutan aşure ikramının heyecanını yaşamak ayrı bir zevkti. Güzel bir geleneğe destek vermek bizi de sevindirdi” diye konuştu. Ramazan geleneklerini unutmadan geçmişi bugüne taşıyarak çalışmaya devam ettiklerini hatırlatan Karadağ, idarecilerin halkla bir araya gelmelerinin önemine de değindi. Dayanışma ve beraberliğin en saf halinin yaşandığı Ramazan’ın sonuna gelindiğine dikkat çeken Karadağ, “Bursalı hemşehrilerimizin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, tüm İslam ve insanlık alemine hayır, huzur, sağlık ve bereket getirmesini diliyorum. Allah bu millete yoksulluk ve acı yaşatmasın. Bütün aile huzurları Kadir Gecesi gibi olsun diye dua ediyoruz” dedi.

Aşure geleneğinin bugünde yaşatılmasının mutluluğunu yaşayan vatandaşlar da Büyükşehir Belediyesi’ne, Başkanvekili Karadağ’a ve Genel Sekreter Avşar’a ikramları için teşekkür etti.

Tarih: 16.09.2009 | Okunma sayısı:4470

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir