Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPORA DESTEK SÜRÜYOR

Font Boyutu

14 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPORA DESTEK SÜRÜYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DAKİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEKLERİNİN SÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “DESTEK BİZDEN, BAŞARI SİZDEN.”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, genç nüfusu, Bursa ve Türkiye’nin en büyük şansı olarak gördüğünü söyleyerek, gençlerin sağlıklı yetişmesi amacıyla amatör spor takımlarını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Başkan Altepe, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Vardar ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte Demirtaşspor ve 100. Yıl Mahallesi Nilüferspor takımlarının yöneticileri ve futbolcularıyla bir araya geldi.

“Gençliğe sahip çıkalım”
Başkan Altepe, öncelikle 100. Yıl Mahallesi Nilüferspor Kulübü’nün yöneticileri, futbolcuları ve mahalle halkıyla görüşüp sıkıntılarını dinledi, halkın taleplerini aldı. Gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyleyen ve diğer ülkelerin Türkiye’nin genç nüfusundan yararlanmak istediğini kaydeden Başkan Altepe, “Türkiye ve Bursa her geçen gün gelişiyor, semtlerimiz güzelleşiyor. Gençlerimiz, bizim avantajımız. Tüm dünya buna imreniyor. Gençliğimize sahip çıkmalıyız” dedi.

“Destek bizden, başarı sizden”
Amatör spor kulüplerinin gençlerin sağlıklı ortamlarda yetişmelerini sağladığına dikkati çeken Başkan Altepe, “En büyük hedefimiz, gençlerimize hizmet etmektir. Güzel bir gelecek oluşturmak ve sağlıklı, vizyon sahibi bir gençlik yetiştirmek için amatör spor kulüplerini her zaman destekleyeceğiz. Bursa’nın spor kenti olmasını istiyoruz. Milli takıma altyapıdan sporcular yetiştirelim istiyoruz. Amatör spora destek noktasında üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Destek bizden, başarı sizden” diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı köşelerinde yaya mesafede ulaşılacak spor tesisleri ve yüzme havuzları yaptığını, 78 tesisin inşaat çalışmalarına da başlandığını hatırlattı. AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız da Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya hak edilen değeri verdiğine işaret etti.

Başkan Altepe’ye forma hediyesi
100. Yıl Mahallesi Nilüferspor Kulübü Başkanı Erkan Demiralay ise futbol sahası, lokal ve kulüp için araç istediği Başkan Altepe’ye 16 numaralı forma hediye etti. Demiralay, daha sonra Başkan Altepe’ye saha yapılmasını istedikleri alanı gösterdi. Nilüfer’de vatandaşlardan da çok büyük ilgi gören Başkan Altepe, çocuklara bol bol imza dağıttı.

“Demirtaşspor formasını giymek ayrıcalık olmalı”
Başkan Altepe, daha sonra Demirtaşspor Kulübü’nün Gold 3 Otel’de yapılan dayanışma gecesine katıldı. Köklü kulübün genç futbolcularıyla keyifle sohbet eden Başkan Altepe, Bursa’nın en eski amatör spor kulüplerinden biri olan Demirtaşspor’a destek olacaklarını vurguladı.
Demirtaşspor ile ilgili anılarını futbolcularla paylaşan Başkan Altepe, “Demirtaşspor bizim takımımız, her zaman yanınızdayız. Bursa’da Demirtaşspor’la aynı dönemde faaliyet gösteren birçok kulüp kapanmasına rağmen bu takım hala ayakta. Futbolcularımız da gereken çabayı göstermelidir. Demirtaşspor formasını giymek önemli bir ayrıcalık olmalı” şeklinde konuştu.

Vardar’dan Başkan Altepe’ye övgü
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Vardar ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, Bursa’daki amatör spora, bugüne kadar hiçbir başkanın göstermediği kadar önemli destekleri olduğunun altını çizdi. AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen’in de bulunduğu dayanışma gecesinde, Demirtaşspor Kulübü Başkanı İsmail Kurtaranoğlu da “Demirtaşspor olarak 1982 yılından bu yana çok önemli çalışmalar yaptık. Ancak bir dikili ağacımız olmadı, onu da Başkan Altepe’den istiyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’da sporun ve sporcuların yanında olacaklarını yineleyerek, Demirtaşspor’a başarılı bir sezon diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.11.2010 | Okunma sayısı:8151

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu