Haberler

Büyükşehir´den AB ofisine yeni bina

Font Boyutu

 9 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN AB OFİSİNE YENİ BİNA

-          BURSA VALİLİĞİ’YLE İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN RESTORE EDİLEN MAKSEM’DEKİ TARİHİ BİR BİNA, AVRUPA BİRLİĞİ (AB) DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNASYON MERKEZİ’NE TAHSİS EDİLEREK HİZMETE AÇILDI.

-          MERKEZİN AÇILIŞINI BURSA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ MEKAN VE YAPILANMAYLA BİRLİKTE OFİSİN BELEDİYELER BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM KAMU KURUMLARINA, STK’LARA VE KURULUŞLARA AB FONLARINDAN YARARLANMAS KONUSUNDA DANIŞMANLIK DESTEĞİ VERECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Valiliği’yle imzalanan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Maksem’deki tarihi bir bina, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’ne tahsis edilerek hizmete açıldı. Merkezin açılışını Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni mekan ve yapılanmayla birlikte ofisin belediyeler başta olmak üzere tüm kamu kurumlarına, STK’lara ve kuruluşlara AB fonlarından yararlanmas konusunda danışmanlık desteği vereceğini söyledi.

Bursa Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi yeni yerine kavuştu. Maksem İbrahim Paşa Mahallesi’nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 2 katlı tarihi bir bina, yine Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek AB ofisinin hizmetine sunuldu. Merkezin açılışı, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da gerçekleştirilen yeni yapılanmayla birlikte 17 ilçenin tamamının, kamu kurumlarının ve STK’ların AB fonlarından daha etkin yararlanacağını ifade etti. Merkezde projelerin prosedüre uygun hale getirilmesine ve mali kaynak konusunda sonuç alınmasına yönelik profesyonel adımların atılacağını, bu adımlar konusunda kurum ve kuruluşlara destekler verileceğini kaydeden Başkan Altepe, “Bu amaçla sayın valimizin öncülüğünde daha önce bize bırakılan bu binanın rekonstrüksiyonunu gerçekleştirdik. Şu anda da AB ofisine tahsis etmiş bulunuyoruz. Şimdiden sonra inşallah burası, başta belediyeler olmak üzere kamu kurumlarımıza, AB’yle ilgili proje yapan herkese destek verecek. Bursa’ya değer katacak. İnsanımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vali Münir Karaloğlu ise, Bursa’ya kazandırılan AB ofisi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Binanın 9 Mayıs Avrupa Günü’nde açılmasının ayrı bir anlamının bulunduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız protokol çerçevesinde bu bina, yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından onarıldı ve AB ofisi olarak tahsis edildi. İnşallah bu ofiste sadece kamu kurumlarına değil tüm kurumlara hizmet verilecek. Mali konularda daha çok kaynağın aktarılması, kurumlarımıza proje yapılması konusunda danışmanlık yapmak üzere merkez kullanılacak. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından Vali Karaloğlu ve Başkan Altepe, binanın içerisinde incelemelerde bulundu. Vali Karaloğlu, merkezin açılışına verdiği destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 09.05.2016 | Okunma sayısı:3091

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu