Haberler

BÜYÜKŞEHİR'DE KAR SEFERBERLİĞİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına rağmen ulaşımın kesintisiz sağlanması için 24 iş makinesi ve 114 personelle 24 saat boyunca görev yapıyor.

Gece başlayan ve gün boyu devam eden kar yağışı özellikle Teleferik, Kaplıkaya, İvazpaşa ve Uludağ Yolu gibi kentin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri de özellikle ulaşımda bir sorun yaşanmaması için karla mücadele seferberliğine başladı. Sadece ana cadde ve güzergah üzerindeki ana yollar değil, hastane ve otopark giriş çıkışları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizleniyor.

Ekipler 24 saat aralıksız görevde
Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülüyor. Toplam 114 personelin görev aldığı çalışmalarda bir vardiyada 38 personel bulunurken, grayder, loder, kepçe, kamyon ve ünimoglardan oluşan toplam 24 adet iş makinesi de karla mücadele çalışmalarında kullanılıyor. Zamanında başlayan karla mücadele çalışmaları sayesinde gerek kent merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında hiçbir sorun yaşanmazken, Fen İşleri şantiye sahasında 5 bin ton tuz stoğu bulunduğu belirtildi.

Tarih: 04.01.2010 | Okunma sayısı:4385

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir