Haberler

Büyükşehir’de gündem engelli bireylerin sorunları

Font Boyutu

17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir’de gündem engelli bireylerin sorunları
- Büyükşehir Belediyesi’nin kurum içi eğitimleri kapsamında Zabıta memurlarına yönelik düzenlenen seminerde, engelli vatandaşların kent içinde yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında kurum içi eğitimlere de devam ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlarla doğrudan iletişimde olan Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan personele yönelik gerçekleştirilen seminerde engelli vatandaşların kentte yaşadıkları sıkıntılar gündeme taşındı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen seminerle, engelli bireylerin daha iyi anlaşılmaları ve daha sağlıklı şekilde hizmet alabilmeleri adına farkındalık sağlanması ve empati oluşturulması hedeflendi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenen seminerde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü personeli Evrim İnsel, Şahin Alptekin ve Mustafa Tıkız, engelli bireylerle ilgili toplumdaki olumsuz düşünce ve davranış kalıplarından kaynaklanan sorunları anlattı, engelli bireylere yönelik doğru tutum ve davranışlar geliştirilmesini hedefleyen faaliyetlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:1347

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir