Haberler

Büyükşehir’de duygusal buluşma

Font Boyutu

 25 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DE DUYGUSAL BULUŞMA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DAVETİYLE MAKEDONYA’NIN KUMANOVA ŞEHRİNDEN GELEN ŞEHİT AİLELERİ, TARİHİ BİNADA BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK İLE BİR ARAYA GELDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin davetiyle Makedonya’nın Kumanova şehrinden gelen şehit aileleri, tarihi binada Başkanvekili Abdülkadir Karlık ile bir araya geldi.

Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonu ile Bursa’ya gelen Makedonya’nın Kumanova kentinde yaşayan şehit aileleri, Bursa programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Heykel’deki tarihi binada gerçekleşen ziyarette, Kumanovalı davetlileri, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Recep Gündüz’ün de katıldığı ziyarette konuşan Başkanvekili Karlık, bir balkan şehri olan Bursa’da Kumanovalıları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Yakınlarını sırplarla savaşta şehit veren Kumanovalılara seslenen Karlık, “Bursa’daki her iki evden birinde mutlaka balkanlarda akrabası olan biri vardır. Bizler et ve tırnak gibiyiz. Ortak tarihi derinliğimiz ve kültürel bağlarımız var. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Balkanların her köşesinde yatırımlarımız ve kültürel etkinliklerimiz var. Bizler her zaman sizlerin yanındayız” diye konuştu.
Şehit aileleri adına konuşan Halil Kamberi de böyle bir etkinlikle şehit ailelere kucak açması nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kumanovalı tarihçi Minir Ademi de Kumanovalıların Kosova savaşında da yer aldığını, ülkeleri ve dinleri için canlarını veren şehitlerin ailelerine ülkelerinde yeterince değer verilmediğinden yakındı. Ademi, Kumanovalı şehitleri ve şehit ailelerin yaşadıklarını anlatan kendi yazdığı kitabı da Karlık’a hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.04.2016 | Okunma sayısı:1473

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu