Haberler

Büyükşehir Yıldırım’a da nefes aldırıyor

Font Boyutu

 
8 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir Yıldırım’a da nefes aldırıyor
- Mimar Sinan Mahallesi artık daha yeşil
- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, yapılaşmanın yoğun olduğu Mimar Sinan Mahallesi’nde yapılan park ve yeşil alan vatandaşların kullanımına açıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’da her semte yeşil alan kazandırabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
- Başkan Altepe: “Gelecek nesillere daha güzel bir Bursa bırakmak için çabalıyoruz.”
- Başkan Altepe; “Aydınlık Evler Parkı, bölgeye nefes aldıracak” dedi.
- AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, “Milletimiz bize destek olduğu sürece de hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

BURSA – Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazanması için her semte parklar ve yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, yapılaşmanın yoğun olduğu Mimar Sinan Mahallesi’nde yapılan Aydınlık Evler Parkı’nı halkın kullanımına sundu.

Bursa’yı daha sağlıklı ve daha yeşil bir kent haline getirmek amacıyla çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi, yapılaşmanın yoğun olduğu Yıldırım İlçesi’nde yapılan parklara Aydınlık Evler Parkı’nı da ekledi. Mimar Sinan Mahallesi Aydınlık Evler Camii yanındaki alanda yaptırılan park, törenle hizmete açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Aydınlık Evler Cami ve Parkı çevre düzenlemesi ile Yıldırım’ın yeni bir park alanına daha kavuştuğunu söyledi. Başkan Altepe, Bursa’nın Türkiye’deki gelişim ve kalkınmadan payını aldığını ifade ederek, “Bizler, gelecek nesillere daha güzel bir Bursa bırakmak için çabalıyoruz. Kentin her köşesinde vatandaşlarımıza nefes aldıracak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Aydınlık Evler Parkı da daha önce atıl durumdaydı. Şimdi ise bu mekan, bölgede yaya mesafede spor yapılabilecek ve çocukların rahatça oyun oynayabileceği önemli bir buluşma noktası haline geldi. Bursa için ne yapsak az, Yıldırım için ne yapsak az” dedi.

5 bin 300 metrekarelik alan park haline geldi
Aydınlık Evler Parkı’nın bölgenin en önemli buluşma noktalarından biri olacağını ifade eden Başkan Altepe, “Mimar Sinan Mahallesi’ndeki 5 bin 300 metrekarelik alanda park düzenlemesi yapıldı. Aydınlık Evler Parkı’nda 2 bin 800 metrekare yeşil alan, 150 metre koşu yolu, çocuk oyun alanı ve spor aleti alanı oluşturuldu. Aydınlatmalar, peyzaj düzenlemesi ve ferforje banklarıyla donatılan park bölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap verecek hale geldi” dedi.
Başkan Altepe, Aydınlık Evler Camii’nde de kadın, erkek ve engelli tuvaletleri ile abdest alma yerleri yapıldığını, cami avlusu ve çevresinin de düzenlendiğini, çevre duvarları ve giriş kapılarının yapıldığını ifade etti.
Başkan Altepe, eksiklerin giderilmesi ve parkın yapılmasıyla mahallenin renklendiğini ve güzellik kazandığını da sözlerine ekledi.

“Hizmete devam”
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, açılış töreninde, Mimar Sinan Mahallesi’nin en çok hizmet alan bölgelerden biri olduğunu söyledi. Keskin, geçmişte atıl halde duran bölgenin güzellik kazandığını ifade ederek, Yıldırım Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin el ele ilçeye değer katmaya devam edeceğini ifade etti.
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise Türkiye’de 11 yıldır önemli bir kalkınma yaşandığına dikkati çekerek, “Sessiz devrim 11 yaşında. Son 11 yılda bu halk için demokrasi, özgürlük ve insan hakları noktasında çok önemli hamleler atıldı. Bizler insanımıza hizmet ediyoruz. Milletimiz bize destek olduğu sürece de hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Muhsin Sak ile Aydınlık Evler Camii Derneği Başkanı Niyazi Burkan mahalleye desteklerinden ve bölgeye hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ederek plaket verdi. Konuşmaların ardından kurdele keserek parkı vatandaşların hizmetine açan Başkan Altepe, parkı gezdi ve bölge halkıyla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.11.2013 | Okunma sayısı:4465

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu