Haberler

Büyükşehir yeni yıla hazır

Font Boyutu

29 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir yeni yıla hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017’yi 2018’e bağlayan 31 Aralık Pazar akşamı ile 1 Ocak Pazartesi gününü vatandaşların güvenli ve huzurlu geçirebilmeleri için her türlü önlemini aldı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017’yi 2018’e bağlayan 31 Aralık Pazar akşamı ile 1 Ocak Pazartesi gününü vatandaşların güvenli ve huzurlu geçirebilmeleri için her türlü önlemini aldı.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha iyi bir ortamda yeni yılı karşılayabilmeleri için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni yılın huzur ve mutluluk getirmesini dileyerek, “Kendine has güzellikleriyle dolu bir şehir olan Bursa, 2017 yılını değerli çalışmalarla tamamladı. Yeni bir yıla başlıyoruz. Geçmişten ders alarak, bugünümüze sahip çıkıp, yarına güvenle yürümeyi hedefliyoruz. Bursa’nın geleceğine parlak bir ışık yakmak için Bursalıların hizmetindeyiz. Hevesle ve heyecanla kentin değerine değer katmak ve Bursa’nın vizyonunu daha yukarıya çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimizin yeni yılını tebrik ediyor, Bursa’nın geleceğini hep birlikte inşa edeceğimizi belirtmek istiyorum. 2018’in sağlık, dostluk, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye konuştu.

 

Ulaşım rayında

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Raylı Sistem ve Otobüs İşletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak BursaRay seferlerini uzattı. Buna göre, 31 Aralık Pazar akşamı BursaRay işletimi 02.00’a kadar sürecek. Şehir içi otobüs seferleri ve BUDO seferleri normal seyrinde devam edecek ancak şehir içinde hizmet veren S1, S2, 25A, 3C, 4G ve 35G numaralı otobüs hatları ek seferler yapacak.

Ek seferlerle ilgili bilgilere https://burulas.com.tr/ adresinden ulaşılabilecek olup vatandaşlar, ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini ise 08508509916 numarasıyla ulaşım hattına bildirebilecekler.

 

Ekipler nöbette

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 31 Aralık Pazar ile 1 Ocak Pazartesi tarihlerinde, vatandaşlardan şahsen veya 4441600, 7163330, 2615240 ve ALO Belediye 153 no’lu telefonlara gelen öneri ve şikayetleri anında değerlendirmek üzere yaya ve motorize olmak üzere nöbetçi ekip bulunduracak.

Ayrıca, şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerin giderilmesi amacıyla ‘Trafik Denetleme Zabıta Amirliği’nde, şehirlerarası yolculuk yapan yolcuların şikayetlerinin değerlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan Terminal Zabıta Amirliği’nde yeterli sayıda personel görevlendirilecek.

 

İtfaiye, 24 saat görev başında

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni yılda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 28 ayrı grupta 484 itfaiye personeli ve 57 gönüllü grubunda da 586 gönüllü itfaiyeciyle, 114 araçla, 7/24 yangın, kurtarma ve olası afetlerde görevlerini sürdürecek. İhtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 ve 7163417 numaralı telefonlarla yangın ihbar hattına ulaşılabilecek.

 

Aralıksız hizmet

Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde de vatandaşlar, 153 numaralı telefona başvurabilecekler. BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri de yeni yılda hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler. Bursalıların her konudaki dilek ve şikâyetlerine yardımcı olmak üzere aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimleri çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

 

ALO BELEDİYE                                                     : 153

BÜYÜKŞEHİR BLD. YENİ HİZMET BİNASI    : 4441600

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ                         : 185

İTFAİYE                                                             : 110

ZABITA                                                              : 7163330

TERMİNAL ZABITA KARAKOLU                       : 2615240

ULAŞIM HATTI                                                   : 08508509916

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 29.12.2017 | Okunma sayısı:1668

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir