Haberler

BÜYÜKŞEHİR YARALARA MERHEM OLUYOR

Font Boyutu

21 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR YARALARA MERHEM OLUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEL FELAKETİNDE EVLERİ VE EŞYALARI KULLANILAMAZ DURUMA GELEN VATANDAŞLARA BİR NEBZE DE OLSA KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA HALI VE ÇEKYAT DAĞITTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketinde evleri ve eşyaları kullanılamaz duruma gelen vatandaşlara bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek için ihtiyaç sahibi vatandaşlara halı ve çekyat dağıttı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve özellikle Alacahırka ile Pınarbaşı Mahallelerinde büyük hasara yol açan sel felaketinin ardından bölgede yoğun bir çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor. Özellikle Cilimboz Deresi etrafındaki binaların giriş katları tamamen sular altında kalınca eşyaları kullanılamaz duruma gelen vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi’nden şefkat eli uzandı. Alacahırka Mahallesi Muhtarlığı tarafından belirlenen 24 ihtiyaç sahibi vatandaşa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2’şer adet halı ve çekyat dağıtıldı. Selden mağdur olan vatandaşları ziyaret edip, sorunlarını dinleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, “Bu tür felaketler, günümüzde dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile yaşanabiliyor. Teknolojinin üstünlüğü de bu felaketleri önlemiyor. Ancak bize düşen bu felaketleri en az zararla atlatıp, yaraları en kısa sürede sarmak. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm birimlerimizle gece gündüz demeden bu bölgedeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi de eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza küçük bir destek sağlıyoruz” dedi.

Büyükşehir’e teşekkür
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin olayın yaşandığı günden beri gece gündüz aralıksız çalıştığını dile getiren Alacahırka Mahallesi Muhtarı Fevzi Dursun da bu özverili çalışmalar nedeniyle tüm Büyükşehir personeline teşekkür etti. Acil eşya ihtiyacı bulunan vatandaşları tespit ettiklerini belirten Muhtar Dursun, bu konuda da Büyükşehir Belediyesi’nin hemen yardım elini uzattığını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan eşyalardan alan vatandaşlar da gerek bir haftadır süren çalışmalar gerekse yardımları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2010 | Okunma sayısı:6036

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu