Haberler

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞIN ACISINI PAYLAŞIYOR

Font Boyutu

17 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞIN ACISINI PAYLAŞIYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI’NDA VATANDAŞLARIN KABİR ZİYARETLERİNİ SAĞLIKLI ORTAMLARDA YAPABİLMELERİ İÇİN TÜM MEZARLIKLARIN BAKIMLARINI YAPTI, GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ ARTIRDI.
- MEZARLIKLARDA MERKEZİ SİSTEMLE OKUNAN KURAN-I KERİM VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda mezarlıklarda kapsamlı bir bakım, onarım ve temizlik çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkları temizlerken; vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirleri ve vatandaşlara yol göstermeleri amacıyla da güvenlik yetkililerinin sayısı arttırıldı. Tüm mezarlık girişlerinin çiçeklendirildiği çalışmalar kapsamında Bursa Kent Mezarlığı’nda özellikle yaşlı, engelli ve bayanlar düşünülerek, 08.00 – 17.00 saatleri arasında 15’er dakikada bir mezarlık içi ring hattı seferleri başlatıldı.
Bayram süresince defin işlemlerinin de devam ettiği mezarlıklara ulaşımda da kolaylık sağlandı. Bursa Kent Mezarlığı’na ulaşımda mevcut hatlara ek olarak hizmete sunulan 35 H hat numaralı 2 otobüs, saatte bir Eski Santral Garaj’dan ve Bursa Kent Mezarlığı’ndan karşılıklı olarak seferlerine devam ediyor.
Öte yandan Bursa Kent Mezarlığı başta olmak üzere merkez mezarlıklarda 21 noktada Kuran-ı Kerim yayınına başlandı. Yaptığı kapsamlı çalışma ile merkezi sistemle okunan Kuran-ı Kerim vatandaşlardan büyük takdir topluyor.

Vatandaşlardan teşekkür
Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bakımlarını yaptığı mezarlıkların rehabilitasyonu vatandaşları da sevindirdi. Yakınının kabrini ziyaret eden Mine Yüksel, mezarlıklarda yapılan düzenlemelerin çok önemli ve yerinde uygulamalar olduğunu söyledi. Hatice Aslan da özellikle bayramlarda uzak noktalardaki mezarlıklara ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını ve ek seferlerle bu sıkıntının aşıldığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 17.11.2010 | Okunma sayısı:5135

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir