Haberler

BÜYÜKŞEHİR TESİSLEŞMEDE HIZ KESMİYOR

Font Boyutu

27 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR TESİSLEŞMEDE HIZ KESMİYOR
ARABAYAĞI SPOR TESİSLERİ’NİN TEMELİ ATILDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN ARABAYATAĞI SPOR TESİSLERİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, SPORDA BAŞARININ ANCAK TESİSLEŞME İLE SAĞLANABİLECEĞİRİ BELİRTEREK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK AMATÖR KULÜPLERE VE SPORUN TÜM BRANŞLARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- ARABAYAĞI SPOR KULÜBÜ BAŞKANI MEHMET GÜLEÇ, GEÇMİŞ YILLARDA BELEDİYE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN SAATLERCE MAKAM ODASI BAŞINDA SIRA BEKLEDİKLERİNİ HATIRLATARAK, “ARTIK TAM TERSİ OLDU. BAŞKANIMIZ SORUNLARIMIZI DİNLEMEK İÇİN AYAĞIMIZA GELİYOR” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Arabayatağı Spor Tesisleri’nin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, sporda başarının ancak tesisleşme ile sağlanabileceğini vurguladı.

Eğitim kurumlarına spor salonları, mahallelere yüzme havuzları ve amatör kulüplere tesis desteği sağlamak için yoğun bir çalışma içinde olan Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Kentin her köşesini spor yatırımları ile adeta şantiyeye çeviren Büyükşehir Belediyesi, Arabayatağı Spor Tesisleri’nin temelini de törenle attı. Bursa Milletvekili Ali Kul ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sporda da marka kent hedefi doğrultusunda çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

Tesis olmadan başarı olmaz
Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldikleri ilk günden beni Yıldırım’a büyük önem verdiklerini ve Yıldırım Belediyesi ile koordineli çalışarak bölgedeki sorunları bir bir çözmeye başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, Yıldırım’ı da çağdaş kent Bursa’ya yakışır hale getirmekte kararlı olduklarını söyledi. Spor tesislerinin yeni nesillerin sağlıklı ve donanımlı bireyler olması için büyük önem taşıdığı dile getiren Başkan Altepe, “Bu hedef doğrultusunda eğitim kurumlarımıza spor salonları kazandırıyoruz. Mahalle halkının yürüme mesafede kullanabileceği yüzme havuzları ve spor alanları oluşturuyoruz. İstiyoruz ki 7’den 70’e tüm halkımız spor yapsın. Sporda tesis olmadan başarı olmaz. Bunun en güzel örneğini biz yaşıyoruz. Hangi okula, hangi bölgeye bir spor tesisi yaptıysak oralarda ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan gençlerimiz çıkmaya başladı. Bugün temelini attığımız Arabayağı Spor Tesisleri de bölge gençlerinin sağlıklı ortamlarda spor yapmasına olanak sağlayacak” dedi.

Yıldırım’da değişim sürüyor
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise ilçede hızlı değişimin sürdüğünü vurguladı. Büyükşehir Belediyesi ve merkezi hükümetin destekleriyle her geçen gün ilçeye yeni hizmetler kazandırıldığını hatırlatan Keskin, yoğun uğraşlar sonucunda Devlet Malzeme Ofisi altındaki bir alana Anadolu Lisesi yapılacağını hatırlattı. Keskin, Çevre yolundan başlayarak Arabayatağı Mahallesi içinden geçen yolu genişlettiklerini ve bu yolun önümüzdeki günlerde Devlet Malzeme Ofisi yanından Ankara yoluna bağlanacağını belirtti.

Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz
Türkiye’nin hızlı bir değişim ve gelişim sürecinden geçtiğini hatırlatan Milletvekili Ali Kul ise vatandaşlara seslenerek, “Elinizi vicdanınıza koyun. Belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar ve başbakan olarak bugüne kadar ne söz verdiysek bir bir yerine getiriyoruz. Amatör spor kulüplerine, eğitim kurumlarına kazandırılan tesisleri hepimiz görüyoruz. Bu hizmetlere katkı sağlayan Büyükşehir ve Yıldırım Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Artık Başkan ayağımıza geliyor
Arabayatağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güleç ise geçmiş yıllarda sorunlarını anlatabilmek için Belediye başkanlarının makam odasının kapısında saatlerce sıra beklediklerini hatırlatarak, “Bugün ise olay tamamen tersine döndü. Belediye başkanımız sorunlarımızı dinlemek için ayağımıza kadar geliyor. Sadece dinlemekle yetinmeyip, taleplerimizin kısa zamanda hayata geçtiğini görüyoruz. Spora ve sporcuya katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Vardar ise başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yerel yönetimlerin katkılarıyla Bursa’nın sporda altın çağını yaşadığını vurguladı.
Konuşmaların ardından U16 kategorisinde Bursa şampiyonu olan Arabayatağı Spor Kulübü oyuncuları, Başkan Altepe’ye imzalı futbol topu hediye etti. Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra butona basarak Arabayatağı Spor Tesisleri’nin temelini attı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 27.05.2011 | Okunma sayısı:6092

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu