Haberler

Büyükşehir tesisleşmede hız kesmiyor

Font Boyutu

 13 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR TESİSLEŞMEDE HIZ KESMİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN ERGİN AĞAÇ TİCARET MESLEK LİSESİ SPOR SALONU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, SAĞLIKLI, SPORCU, DİSİPLİNLİ VE İDEALİST GENÇLER YETİŞTİRME HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA BU DÖNEM 116’NCI TESİSİ AÇMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ.
- BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN, SINIFLARINDA SOBA BAŞINDA ISINDIKLARI DÖNEMLERİ ÇOK İYİ HATIRLADIKLARINI BELİRTEREK, “ŞİMDİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK ŞANSLI ÇÜNKÜ ONLAR İÇİN ÇALIŞAN BİR HÜKÜMET VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAR” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlıklı, sporcu, disiplinli ve idealist gençler yetiştirme hedefi doğrultusunda bu dönem 116’ncı tesisi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bursa’nın spor kenti kimliğini öne çıkarmak amacıyla kentin her köşesini futbol sahaları, spor salonları, yüzme havuzları ve branşlara özel spor tesisleri ile donatan Büyükşehir Belediyesi, bu dönem hayata geçirdiği 116’ıncı spor tesisini de Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi’ne kazandırdı. Liseli gençlere yılın dört mevsimi sağlıklı ortamda spor yapma imkanı sunan tesis, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in de katıldığı törenle eğitimin hizmetine sunuldu.

“Bursa sevgimizi eserlerimizle gösteriyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada yeni stadyum, raylı sistem yatırımları, belediye hizmet binası, bilim teknoloji merkezi ve büyük parklarla Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyledi. Ulaşımdan spora, tarihi eserlerin restorasyonundan çevre yatırımlarına kadar her alanda yoğun bir çalışma içinde olduklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Biz Bursa’yı seviyoruz, Bursa’ya hizmet etmeyi seviyoruz. Bu sevgimizi de sözle değil eserlerimizle gösteriyoruz. Dönem başında Bursa’nın sporda da marka bir kent olmasını kendimize hedef olarak belirledik. Bu hedefimiz doğrultusunda bugün 116’ıncı spor tesisimizi açıyoruz. Türkiye’de en fazla spor tesisi yapan belediye olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlıklı bir toplumu ancak sağlıklı bireyler oluşturur. Biz de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin sağlıklı, sporcu, disiplinli ve idealist bireyler olmasını istiyoruz. İnanıyorum ki bu tesislerle öğrenci sporcularımız da gerek ulusal gerek uluslararası müsabakalarda kentimizi en iyi şekilde temsil edecek. Yeni şampiyonlar bu tesislerde yetişecek” diye konuştu.

Bursa çok şanslı
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de okullarda soba başında ısınmaya çalıştıkları günleri hala çok iyi hatırladıklarını belirterek, şimdi öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyledi. Eğitimde kalite anlamında da Bursa’nın çok daha şanslı olduğunu ifade eden Şahin, “Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, eğitim kurumlarına imkanlar ölçüsünde azami fayda sağlamaya çalışıyor. Ancak Büyükşehir’in imkanları da büyük. Büyükşehir Belediyemiz geniş imkanları ile 17 ilçeyi de kucaklayan hizmetlerine devam ediyor. Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza başta eğitim kurumlarına sağladığı destekler olmak üzere tüm çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
İl Milli Eğitim Müdür vekili Mustafa Bilici ve Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hasan Tuğrel de eğitim kurumlarına gösterdiği ilgi nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından salonun açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra basket atışı yapıp, voleybol oynayarak, salonu fiilen de kullanıma açmış oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.03.2014 | Okunma sayısı:4730

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu