Haberler

BÜYÜKŞEHİR, TENİSTE AVRUPA ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Font Boyutu

 15 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR, TENİSTE AVRUPA ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU DÖNEM KENTE KAZANDIRILAN KAPALI TENİS KORTLARI, 16 YAŞ ULUSLARARASI AVRUPA TAKIMLAR ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem kente kazandırılan kapalı tenis kortları, 16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘spor kenti Bursa’ hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği yatırımlar, uluslararası alanda da sonuç vermeye başladı. Yeni stadyumdan, okul spor salonlarına, tenis, masa tenisi, güreş, karate gibi branşlara özel spor salonlarını bu dönem Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, uluslararası bir spor organizasyonuna daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 01 - 03 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası, Büyükşehir Belediyesi’nin Acemler’deki kapalı tenis kortlarında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin yanı sıra Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Hollanda, Slovakya, İspanya ve Ukrayna’dan gelecek toplam 32 sporcu, şampiyonluk için ter dökecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.01.2013 | Okunma sayısı:4207

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir