Haberler

Büyükşehir tarihe sahip çıkıyor

Font Boyutu

 20 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir tarihe sahip çıkıyor
- Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlığında yapıldı.
- Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı 30 metrelik yola Çelebi Mehmet Bulvarı adının verilmesine meclis de onay verdi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihte iz bırakan şahsiyetlerin ve kentle bütünleşen değerlerin isimlerinin uygun noktalara verildiğini söyleyerek, Çelebi Mehmet Bulvarı’nın da Bursa’ya kazandırıldığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlığında Heykel Tarihi Belediye Binası meclis salonunda yoğun katılımla yapıldı.
Başkan Altepe, Bursa’daki 30 metrelik yola Çelebi Mehmet Bulvarı adının verilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Başkan Altepe, Bursa ile özdeşleşen her şahsın adının kentte uygun yerlere verilebileceğini söyleyerek, “Bursa’nın değerlerini yaşatmaya devam ediyoruz. Bu nedenle de 30 metrelik yola da Çelebi Mehmet Bulvarı dedik. Açıkçası itiraz göreceğini de düşünmemiştik. Tarihte iz bırakan şahsiyetlerin ve kentle bütünleşen değerlerin isimleri şehirde uygun noktalara verilebilir. Bursa olarak, turizm kenti olmayı hedefliyoruz. Bursa için daha yapacak çok işimiz var” dedi.
Büyükşehir Belediyesi şubat meclisi 2. oturumu ise 25 Şubat Salı günü saat 17.00’de Tarihi Belediye Binası Meclis Salonu’nda yapılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.02.2014 | Okunma sayısı:3101

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir