Haberler

BÜYÜKŞEHİR SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA

Font Boyutu


29 TEMMUZ 2011

BÜYÜKŞEHİR SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKEHİR BELEDİYESİ’NİN, HER BRANŞTAKİ SPORTİF FAALİYETİN ARKASINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde yetiştirilen sporcuların yanı sıra amatör spora da desteğin aralıksız sürdüğünü söyledi.

Fomara’da faaliyete başlayan Kardeş Boks Salonu’nun açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptı. Başkan Altepe, açılışta yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunun altını çizdi. Başta kentte faaliyet gösteren ve Türkiye’nin sporcu altyapısını oluşturan amatör spor kulüpleri olmak üzere her alandaki sportif faaliyetin destekçisi olduklarına işaret eden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak farklı branşlarda yetiştirdiğimiz sporcularla Türkiye ve Avrupa’da birçok başarının altına imza atıyoruz. Bunun yanı sıra kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimize, çalışma alanlarından giysi ve gereçlerine kadar her eksiklerinde destek oluyoruz. Spor gençlerin kötü alışkanlardan uzaklaşarak, enerjilerini doğru bir şekilde sarf edecekleri ve gelecekte Türkiye’nin adını dünyaya duyuracakları en önemli alandır. Biz de bu bilinçten hareketle Bursa’daki her türle sportif faaliyetin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Boks da bunlardan biri… Türkiye son dönemde boks ringlerinde de önemli başarılara imza attı. İnanıyorum ki Kardeşler Boks Salonu’ndan da dünyaya meydan okuyacak sporcular yetişecektir” diye konuştu.
Başkan Altepe, konuşmasının ardından boks salonunu hizmete açtıktan sonra ringe geçerek, boksçular ile bir gösteri maçı yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.07.2011 | Okunma sayısı:8911

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu