Haberler

Büyükşehir sporcuları başarıya doymuyor

Font Boyutu

 08 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI BAŞARIYA DOYMUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCULARI GÜREŞ VE ATLETİZM DALLARINDA ELDE ETTİKLERİ BAŞARILARLA SPORDA BURSA’NIN ÇITASINI YÜKSELTİYOR.
- ÇİN’DE DÜZENLENEN GENÇLİK OLİMPİYATLARINDA SERBEST STİLDE 46 KİLODA OLİMPİYAT 3.SÜ OLAN CABBAR DUYUM, BU DALDA İLK KEZ MADALYA KAZANDIRARAK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI.
- ANKARA’DA DÜZENLENEN BÜYÜKLER ATLETİZM ŞAMPİYONASINDA GÜÇLÜ RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKAN BÜYÜKŞEHİR ATLETİZM TAKIMI İSE TÜRKİYE 3.SÜ OLARAK YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları güreş ve atletizm dallarında elde ettikleri başarılarla sporda Bursa’nın çıtasını yükseltiyor. Çin’de düzenlenen gençlik olimpiyatlarında serbest stilde 46 kiloda olimpiyat 3.sü olan Cabbar Duyum, bu dalda ilk kez madalya kazandırarak göğsümüzü kabarttı. Ankara’da düzenlenen büyükler atletizm şampiyonasında güçlü rakiplerini geride bırakan Büyükşehir atletizm takımı ise Türkiye 3.sü olarak yüzleri güldürdü.

Olimpiyatlarda ilk madalya Bursa’dan
Çin’de 2.si düzenlenen gençlik olimpiyatlarında minderde serbest stil kategorisinde boy gösteren Cabbar Duyum rakiplerini dize getirerek 3. oldu. Olimpiyatlarda 3. olarak ülkemize bu branşta ilk kez madalya kazanma başarısı getiren Duyum, şimdiden rakiplerine gözdağı verdi. 46 kiloda Türkiye’yi ve Bursa’yı gururla temsil eden Duyum’a elde ettiği bu başarısından dolayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık tarafından 3 adet cumhuriyet altını hediye edildi.

Atletizm sporcularına Başkan Altepe’den tebrik
Başkan Altepe’yi ziyaret eden atletizm sporcuları, 2-3 Eylül tarihlerinde Ankara’da yapılan kulüplerarası süper lig 3.lük kupasını verdi. Başkan Altepe ise atletizmde başarılı olan sporcuları tebrik ederek elde edilen başarıların devamını beklediğini ifade etti. Ayrıca atletizmde ferdi olarak pistte boy gösteren 800 ve 1500 metrede yarışan sporcumuz Aslı Arık Türkiye 3.sü olarak yüzleri güldürdü. Çekiç atma dalında mücadele eden Şengül Polat ise Türkiye 3.sü olarak madalya almaya hak kazandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 08.09.2014 | Okunma sayısı:1428

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu