Haberler

Büyükşehir satrançta iddiasını kanıtladı

Font Boyutu

29 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir satrançta iddiasını kanıtladı
- 2014 yılının son satranç şampiyonları Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden…

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 4. Açık Satranç Turnuvası’ ile ‘Kadınlar Satranç Şampiyonası’, kentte heyecanlı anlara imzasını attı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Zeki Müren Salonu’nda 26-28 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvaya, Bursa’nın yanı sıra Manisa, Çanakkale, Hatay, Samsun ve Kocaeli’den gelen sporcuların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Aynı gün yapılan ‘2014 Bursa Kadınlar Satranç Turnuvası’nda da büyük heyecan vardı.
2014’ün son turnuvası olması özelliğini taşıyan yarışmada sporcuların gösterdiği performans görülmeye değerdi. Heyecanlı anlara sahne olan turnuva, sporcuların dostluk örneğini de gözler önüne serdi. Turnuvada, 2014 yılı boyunca 4 açık turnuva ve 3 yıldırım satranç turnuvasının Bursa satrancına değer kattığı ve bu başarının 2015 yılında düzenlenecek turnuvalarla devam edeceği vurgulandı.
Turnuva, 77 sporcunun zorlu mücadelelerine sahne oldu. Turnuvada, 7 tur sonunda 6 puanla, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu, Bursa’nın genç yeteneği Kayra Kamer şampiyon oldu. Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda ise oynanan maçların ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu İrem Onbaşı şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Turnuvada Esra Akkaya ikinci olurken, Safiye Öykü İnce ise üçüncülüğü elde etti.

Türkiye Satranç Federasyonu da Bursa’daydı
Satranç İl Temsilciliği toplantısı için Bursa’da bulunan Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Hilmi Darı ve Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu da Merinos AKKM’de düzenlenen yarışmaları izleyerek oynanan maçları ilgiyle izledi ve sporculara moral verdi.

Turnuva Genel Sıralama
1. Kayra KAMER
2. Askar RZAYEV
3. İlkay KOÇ
4. Sude HEREKLİOĞLU
5. Necmettin KORKMAZ

En İyi 1800 Altı ELO/UKD Kategorisi
1. Sude HEREKLİOĞLU
2. Batuhan ÇİL
3. Can Alp CANSUN

En İyi 1600 Altı ELO/UKD Kategorisi
1. Furkan BÜKE
2. Süleyman TOKER
3. Yusuf Diyar YOKUŞ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.12.2014 | Okunma sayısı:3271

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir