Haberler

BÜYÜKŞEHİR REHBER OLUYOR

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi’ni kazanıp, kayıt için Bursa’ya gelen öğrencilere rehberlik sunmak üzere Terminal’de kurulan ‘Öğrenci Bilgilendirme Masası’, öğrenciler kadar vatandaşlardan da tam not aldı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden üniversite eğitimi almak için Bursa’ya gelen öğrenciler, Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kurulan bilgilendirme masasında Bursa ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabiliyor. Öğrenciler, ihtiyaçlarına cevap bulabildikleri hizmet noktasından, kayıtların sona erdiği 7 Eylül Pazartesi tarihine kadar yararlanabilecekler.

 

Gençler Bursa’yı yakından tanıyacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’ya yeni gelen öğrencilerimiz, bilgilendirme masasına başvurdukları takdirde terminalden Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’ne ücretsiz ulaşım imkanından yararlanabiliyorlar. Ayrıca öğrencilere kayıt süresince aşevinde iftar yemeği de veriliyor ve ihtiyacı olanlar Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde konaklayabiliyorlar” dedi. Öğrencilerden olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Başkan Altepe, Bursa kitabı ve broşürlerin de dağıtıldığı hizmet ile gençlerin Bursa’ya daha çabuk alışmalarını ve kenti daha yakından tanımalarını hedeflediklerini belirtti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği uygulama, terminale gelen vatandaşlardan da tam not aldı. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin aydınlatıcı hizmetini yerinde bulduklarını ifade etti. Öte yandan hem Bursa halkı hem de turist olarak kente gelen vatandaşlar, Bursa’yı tanıtan materyallere terminale indikleri ilk anda ulaşabildikleri için mutlu olduklarını dile getirerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Vatandaşlar, 0.224.261 54 00 (dahili 228) no’lu telefondan da bilgilendirme masası hakkında detaylı bilgi alabilecekler.

Tarih: 04.09.2009 | Okunma sayısı:5290

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir