Haberler

BÜYÜKŞEHİR MİNDERDE ZİRVEYE ÇIKTI

Font Boyutu


18 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR MİNDERDE ZİRVEYE ÇIKTI

- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR GÜREŞ TAKIMI, BÜYÜK ERKEKLER SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NIN İLK GÜNÜNDE 4 SİKLETTE 3 ALTIN VE 2 BRONZ MADALYA ALARAK SIRALAMADA ZİRVEYE YERLEŞTİ.


BURSA
– Bursa Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Ankara’da yapılan Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde 3 altın ve 2 bronz madalya alan Büyükşehir Belediyespor Takımı sıralamada zirveye yerleşti.

Gençlerden büyük başarı
Bursa Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı, Ankara ASKİ spor tesislerinde gerçekleşen Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününe damgasını vurdu. Şampiyonanın ilk gününde toplam 30 takımdan 100 sporcu minderde boy gösterirken, Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı’ndan 10 güreşçi rakipleriyle mücadele etti. Bursa Büyükşehir Belediyespor Takımı’ndan 55 kilodaki Ahmet Peker elde ettiği başarıları maçlar sonucunda klasmanında finale yükselerek Ankara TEDAŞ Takımı’ndan Sezer Akgül’ü diskalifiye ile yenerek günün ilk altın madalyasını kazandı.
Rakiplerine üstünlük sağlayarak yükseldiği finalde rakibi Ankara TEDAŞ’tan Mehmet Yozgat’ın mindere çıkmaması nedeniyle karşılaşmadan hükmen galip ayrılan 60 kilodaki Ersin Çetin de günün ikinci altın madalyasını kazandı. Diğer taraftan 96 kilodaki Rıza Yıldırım rakipleriyle olan mücadelesinde 3’üncülük maçına çıkma hakkı elde ederek Tokat Plevne’den Atilla Balcı’yı yenerek bronz madalya elde etti. Aynı kiloda güreşen İsmail Can ise repesaj maçında yenilince madalyadan oldu. Bu kilonun 1. liğini ise Hamza Köseoğlu’nu yenen Kenan Gör elde etti.

Günün son mücadelesi 120 kiloda minderde boy gösteren Hakan Koç ve Yasin Kılıç’ın yaptığı maçlar oldu. Birbirinden çekişmeli geçen mücadeleler sonunda ilk turdaki rakiplerini yenen iki sporcu çeyrek finalde eşleşerek mücadele etti. Aynı takımda yer alan iki sporcunun centilmenlik içinde geçen mücadelesi seyirciden alkış alırken, mücadeleyi Yasin Kılıç kazandı. Yasin bu klasmanda diğer rakiplerini de yenerek günün son altın madalyasını elde ederken, diğer sporcumuz Hakan Koç ise repesaj mücadelesinde 3’üncü olarak günü bronz madalya ile kapadı.
Bu sonuçların ardından ilk günde fırtına gibi esen Bursa Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı, 3 altın ve 2 bronz madalya ile günü zirvede tamamladı.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 18.06.2010 | Okunma sayısı:5438

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir