Haberler

Büyükşehir, Küplüpınar’ın yaralarını saracak

Font Boyutu

8 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir, Küplüpınar’ın yaralarını saracak
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Küplüpınar Mahallesi’nde doğalgaz boru hattında meydana gelen patlama ve yangının yaşandığı Dicle Sokak’ta yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.
- Başkan Altepe, “Yaşanan üzücü olayda can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir, en kısa sürede vatandaşlarımızın yaralarını saracağız” dedi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Küplüpınar Mahallesi’nde doğalgaz boru hattında meydana gelen patlamanın ve yangının yaşandığı Dicle Sokak sakinlerini ziyaret ederek, en kısa sürede vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Küplüpınar Mahallesi’nde doğalgaz boru hattının patlatması sonucu meydana gelen yangında 4 bina ile 2 işyerinin kül olduğu Dicle Sokak’ı ziyaret etti. Başkan Altepe, kazada evleri ve işyerleri zarar gören mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulunarak, “Bursa’nın merkezinde Osmangazi İlçesi’ne bağlı Küplüpınar Mahallesi Dicle Sokak’ta Cuma günü öğle vaktinde sürdürülen altyapı çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patlamıştı. Kaza sonucu çıkan yangında bölgedeki binalar zarar gördü. Büyükşehir Belediyesi olarak yangında yaşanan zararla ilgili tespitleri yaptık. Yaşanan bu üzücü olayda can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir” dedi.
Başkan Altepe, mahalle sakinleriyle görüştüklerini anlatarak, “Dicle Sokak’taki 4 ayrı binada yaklaşık 12 daire bu durumdan etkilendi. Bazı binalar tamamen, bazıları da kısmen yandı. Ekiplerimiz en başından beri işin başındalar. Yapılan tespitlerin tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidereceğiz. Yanan binalar tamamen yenilenecek. Yaralar da sarılmış olacak” diye konuştu.

“Büyükşehir yanımızda”
AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın da üzücü olayın maddi hasarla atlatılmış olmasına şükredildiğini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Kaza anında özellikle itfaiye teşkilatımız hiç vakit kaybetmeden yangına anında müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe burada. Tüm yaraların sarılması noktasında vatandaşlarla daha önce de görüşmelerini yapmış. Bugün de durumu bir kez daha yerinde gördük. Vatandaşlarımızın yaşadığı maddi hasar kısa sürede karşılanacak ve mahalle sakinleri normal hayatlarına devam edecekler” şeklinde konuştu.
Küplüpınar Mahallesi Muhtarı İsmail Yavaş ise doğalgaz çalışması yapılırken üzücü olayın yaşandığını anlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle mahalle sakinlerinin mağduriyetlerinin en kısa zamanda giderileceğini belirtti.
Kazazede ev sahibi Mehmet Arda, “Böyle büyük bir afeti can kaybı olmadan atlattığımız için şükrediyoruz. Başkanımız ilk gün beni bizzat telefonla arayarak her türlü imkanı seferber edeceğini söylemişti ve gecenin bu saatinde burada olması da bunun en büyük belirtisi. Allah razı olsun. Büyükşehir Belediyesi, bizim yanımızda, yardımlarını yapıyorlar. Yaramızın en kısa sürede sarılacağından eminiz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.12.2014 | Okunma sayısı:4311

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu