Haberler

BÜYÜKŞEHİR KIŞA HAZIR

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışına karşın kesintisiz ulaşımın sağlanması için 24 iş makinesi ve 114 personelle 24 saat boyunca görev yapıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı etkisi altına alan ve özellikle Teleferik, Kaplıkaya, İvazpaşa ve Uludağ Yolu gibi kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına karşı önlemini aldı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla erken saatlerden itibaren karla mücadele çalışmalarına başladı.

Bursa’da hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülüyor. Toplam 114 personelin görev aldığı çalışmalarda bir vardiyada 38 personel bulunurken; grayder, loder, kepçe, kamyon ve ünimoglardan oluşan toplam 24 adet iş makinesi de karla mücadeleye devam ediyor. Zamanında başlayan çalışmalar sayesinde gerek kent merkezi gerekse şehrin yüksek kesimlerinde trafik akışında sorun yaşanmazken, Fen İşleri şantiye sahasında da olası buzlanma durumuna karşı 5 bin ton tuz stoğu bulunduğu belirtildi.

Tarih: 19.01.2010 | Okunma sayısı:5503

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir