Haberler

Büyükşehir karatecileri güven tazeledi

Font Boyutu

 21 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR KARATECİLERİ GÜVEN TAZELEDİ

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A BAĞLI KARATECİLER,’ 24-25 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÖNCESİNDE’ BURSA’DA YAPILAN HAZIRLIK TURNUVASINDA BİRİNCİ ÇIKARAK UMUTLARI TAZELEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyespor’a bağlı karateciler,’ 24-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası öncesinde’ Bursa’da yapılan hazırlık turnuvasında birinci çıkarak umutları tazeledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği İllerarası Belediye Başkanlığı Karate Yaz Turnuvası’nın 9.’su, Şahin Başol Spor Kompleksi’nde yapıldı. 1 günlük turnuvaya; Bursa, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Isparta, Bilecik, İzmir, Yalova, Balıkesir ve Kırklareli’den 515 sporcu katıldı. Ferdi olarak  Minik, Yıldız ve Ümit kategorilerinde gerçekleştirilen turnuvada, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a bağlı karateciler birinci oldu. Genel klasmanda yapılan değerlendirmelerde; Sakarya ikinci, İzmir üçüncü, Balıkesir de dördüncü çıktı.

Turnuvanın 24-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Samsun’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na hazırlık amacını taşıdığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, organizasyonun aynı zamanda sporcuların gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, karate branşında 150’si alt 300’ü üst yapı olmak üzere 450 lisanslı sporcu ile faaliyet gösteriyor. Büyükşehir Belediyespor’a bağlı karateciler, son 5 yılda 3 dünya, 4 Avrupa ve 12 Balkan şampiyonluğu aldı. Bu süre içerisinde gerçekleştirilen Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda 3.’lük elde edildi.

Türkiye Karate Federasyonu Asbaşkanı Cumhur Özdemir ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da izlediği turnuva sonucunda sporculara, Bursa’yı tanıtan çeşitli hediyeler verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 21.09.2014 | Okunma sayısı:1482

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir