Haberler

Büyükşehir ile pedal pedal Bursa

Font Boyutu

 12 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR İLE PEDAL PEDAL BURSA
- KIRSAL ALANLARIN GELİŞİMİNİN TURİZME YÖNELİK FAALİYETLERLE İVME KAZANMASI ADINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE TURİZM DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİSİKLET SPORUNUN TURİZMİN BİR PARÇASI OLMASI AMACIYLA BÜYÜKŞEHİR İLE PEDAL PEDAL BURSA PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR.

BURSA - Kırsal alanların gelişiminin turizme yönelik faaliyetlerle ivme kazanması adına çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı bisiklet sporunun turizmin bir parçası olması amacıyla Büyükşehir ile Pedal Pedal Bursa projesini hayata geçiriyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Bursa Turizm Haritası altlığı ile oluşturulmuş gezi rotaları üzerinde uygulanacak olan proje kapsamında Bursa’nın 17 ilçesinin kültürel, turistik ve tarihi odak noktaları ziyaret edilecek ve Bursa kırsal turizmine katkı sağlanacak.
Proje kapsamında gerçekleştirilen ilk etkinlik Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından oluşturulan Bursa Bisiklet Topluluğu’nun katılımıyla başladı. Sonbahara Merhaba adı verilen etkinlikte sporcular sabah saatlerinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Güney Kapısı’nda buluştular.

Katılım belgeleri ile birlikte forma ve yağmurluklarını teslim alan sporcular sağlık ekipleri, jandarma ve polis ekipleri nezaretinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya Hasan Bey Kültür Merkezi’ne ulaştılar. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ikramın ardından Mudanya ve kültür merkezinin tarihi hakkında bilgi alan katılımcılar burada hatıra fotoğrafı çektirerek dönüş yolculuğuna başladı. Dönüş yolculuğunun ardından etkinlik Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 12.10.2017 | Okunma sayısı:1081

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir