Haberler

Büyükşehir hizmette sınır tanımıyor

Font Boyutu

 22 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR HİZMETTE SINIR TANIMIYOR
- SAĞLIKLI ŞEHİR BURSA’NIN MERKEZİNDEKİ HİZMETLERİNİ BELDE VE KÖYLERE DE TAŞIYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT MERKEZİNE UZAKTA BULUNAN 40 KÖYÜN ALTYAPI, ÇEVRE DÜZENLEME VE SOSYAL YAŞAM ALANI GİBİ İHTİYAÇLARINA DA CEVAP VERİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, DEREKÖY’DE YAPILAN PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEREK, KENTTEKİ KÖYLERİN İHTİYAÇLARINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN CEVAP VERDİĞİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN SAĞLIKLI VE YAŞANABİLİR BİR KENT OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIN HIZLA SÜRDÜRÜLDÜĞÜNÜ ANLATARAK, “2014 NİSAN AYINDAN İTİBAREN BÜYÜKŞEHİR SINIRLARINA GİRECEK OLAN TÜM KIRSAL KESİMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜREREK BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ GÖSTERİYORUZ” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “BU HİZMETLER, BÜYÜKŞEHİR SINIRLARI BÜYÜDÜĞÜNDE HİZMETİN NE KADAR GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE GELECEĞİNİN DE EN BÜYÜK KANITI”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘daha yaşanabilir Bursa’ hedefiyle çalışmaların hızla sürdürüldüğünü ve 2014 Nisan ayından itibaren Büyükşehir sınırlarına girecek olan tüm kırsal kesimle ilgili çalışmalarla örnek belediyecilik uygulamasının gerçekleştirildiğini söyledi.

Bursa’da halkın huzuru ve mutluluğu için hayata geçirdiği çalışmalarını kent merkezinin yanı sıra yakında kapanacak olan İl Özel İdaresi bünyesindeki köylerde de sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine uzakta bulunan 40 köyün kaldırım taşı ve spor sahası gibi yaşam alanı ihtiyaçlarını da karşılıyor. Mudanya’ya bağlı Dereköy’de yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap verilen hizmetlere her geçen gün yenilerinin eklendiğini söyledi.

Örnek belediyecilik
Bursa’nın sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet talebinde bulunan tüm belde ve köylere hizmetlerimizi ulaştırmaya devam ediyoruz. Özellikle 2014 Nisan ayından itibaren Büyükşehir sınırlarına girecek olan tüm kırsal kesimle ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyor ve örnek bir belediyecilik uygulaması göstermiş oluyoruz” dedi.
Altepe, başta dağ ilçeleri olmak üzere hizmet bekleyen ilçelere Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmetleri en iyi şekilde ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti. Bu çalışmalar kapsamında Mudanya’nın Dereköy örneğinde olduğu gibi tüm köylerin ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak, parke taşından oyun sahalarına, oturma gruplarından piknik masalarına, hizmet binalarından altyapı yatırımlarına kadar tüm alanlarda köylerimize hizmet sunmaya devam ediyor. Son birkaç ayda köylere dağıttığımız parke taşı 55 bin metrekareyi geçti, 60 bin metrekareye yaklaşıyor ve 150 bin metrekarelik parke taşını da ihale ettik. Bunun gibi hangi alanlarda eksik varsa Büyükşehir Belediyesi talep listesine yazıyor ve sırasıyla yerine getiriliyor. Büyükşehir sınırları büyüdüğünde hizmetin ne kadar güçlü bir şekilde geleceğinin de en büyük kanıtı bu” şeklinde konuştu.

“Köyler çamurdan kurtuldu”
Dereköy Muhtarı Nedim Oruç da köye hizmetlerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, “Köyler artık çamurdan kurtuldu. Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği parke taşları bugün köyümüze döşeniyor. Köyümüzün mahalleleri çamurdan temizlenerek köy halkına büyük hizmette bulunuldu. Bu hizmetlerin devamını diliyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.10.2013 | Okunma sayısı:5507

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu