Haberler

BÜYÜKŞEHİR HİZMET FİLOSU GENİŞLİYOR

Font Boyutu

14 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR HİZMET FİLOSU GENİŞLİYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KARARIYLA İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE KULLANILMAK ÜZERE 28 ADET YENİ ARAÇ ALINACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere 28 araç ve Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere de 2 yeni araç alınacak.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı Heykel’deki tarihi binada yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sel baskını yaşanan bölgelerde sürdürdüğü inceleme çalışmaları nedeniyle katılamadığı meclise Başkan vekili Recep Demirhan başkanlık etti. Toplantıda farklı birimlerde kullanılmak üzere alınacak yeni araçlarla Büyükşehir araç filosunun genişletilmesi yönünde karar alındı. Karara göre, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılma üzere farklı modellerde 10 söndürme, 3 adet dar alan aracı, 4 adet kurtarma, 1 adet merdivenli araç, 3 adet su tankeri, 6 adet çift kabinli araç ve 1 adet hizmet aracı olmam üzere 28 adet yeni araç alınacak. Öte yandan Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın karlı mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere de 2 yeni araç alınması kararlaştırıldı.

Tarihi camilere koruma
Bu arada Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bakım ve koruma hizmetleri Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Ulu Cami, 1 Murat Hüdavendigar Camii, Yeşil Cami, Emirsultan, Yıldırım ve Muradiye külliyelerinin bakım ve koruma işlerinin yürütülmesi için gerekli 16 personelin alınması için Başkanlık makamına yetki verildi.

Felaketin yaraları hızla sarılacak
Bu arada toplantıda AK parti Grubu adına söz alan meclis üyesi Refik Yılmaz, gece yaşanan sel felaketine değindi. Konuşmasına “Bursa’mıza geçmiş olsun” diyerek başlayan Yılmaz, “Önümüzde riskli 5 gün daha var. Umuyoruz ki en az zararla çıkarız. Bu tür felaketler birçok ülkede yaşanmıştır. BUSKİ tarafından dere ıslahı çalışmaları hızla sürdürülüyor. Bu kadro 24 saat mesai mefhumu olmaksızın çalışıyor” dedi.
Toplantıda söz alan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker de aslında dere ıslahı çalışmalarının DSİ’nin sorumluluğunda olduğunu hatırlatarak çalışmaların birlikte yapılması gerektiğinin altını çizdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 14.10.2010 | Okunma sayısı:5583

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir