Haberler

BÜYÜKŞEHİR HİZMET BİNASI BURSA’YA YAKIŞACAK

Font Boyutu

 11 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR HİZMET BİNASI BURSA’YA YAKIŞACAK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ESKİ HALİN BULUNDUĞU BÖLGEYE YAPILACAK HİZMET BİNASININ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENTİN FARKLI NOKTALARINDA KONUŞLANMIŞ TÜM BİRİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ile Emniyet Müdürü Halil Yılmaz’a, Büyükşehir Belediyesi’nin hal kavşağında yapılması planlanan yeni hizmet binasının projesi hakkında bilgiler verdi.

Başsavcı Gürlek ve Emniyet Müdürü Yılmaz’ı, tarihi belediye binasında ağırlayan Başkan Altepe, konuklarına, eski hal alanında yapılması planlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının proje maketini de gösterdi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, eski sebze halinin bulunduğu bölgede 45 dönümlük alana yapılacak Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının 40 bin metrekare kapalı alanın yanında vatandaşın da kullanabileceği park alanının bulunacağını belirtti. Ankara Caddesi üzerinde yapılacak hizmet binasının altında kapalı bir otoparkın da bulunacağını kaydeden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası projesinde ihale aşamasına geldik. Proje tamamlandığında belediyemizin şehrin farklı noktalarında konuşlanmış olan birimleri de aynı çatı altında hizmet verecek. Yeni hizmet binası Bursa’ya yakışacak” dedi.
Projeyi ilgiyle inceleyen Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binası ile kente hem prestijli bir yapı hem de vatandaşa daha hızlı ve kolay hizmetin sağlanacağı bir tesis kazandıracağına inandığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi binasının kente yakışır bir yapı olması gerektiğine dikkati çeken Cumhuriyet Başsavcısı Gürlek, Bursa’daki adliye birimlerini de bir çatı altında hizmet verir hale getirebilmek için yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alana ihtiyaçlarının olduğunu sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.11.2010 | Okunma sayısı:12402

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir