Haberler

BÜYÜKŞEHİR GÜREŞÇİLERİ BAŞARIYA DOYMUYOR

Font Boyutu

26 Ekim 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR GÜREŞÇİLERİ BAŞARIYA DOYMUYOR

- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ GÜREŞ TAKIMI ULUSLARARASI ARENADA ELDE ETTİĞİ ŞAMPİYONLUK BAŞARISINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYEREK YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor kulübü güreş takımı Tokat’ta düzenlenen Uluslararası Hüseyin Akbaş turnuvasında takım halinde şampiyon oldu.

Toplamda 5 ülke ve 9 güreş takımının mücadele ettiği uluslararası turnuvada, Bursa Büyükşehir Belediyespor güreş takımından 7 sporcu rakiplerine minderi dar ederek madalya elde etti. Kürsüye çıkmaya hak kazanan Büyükşehir Belediyespor güreşçilerinden 4’ü altın madalyaya hak kazandı. 55 kiloda mücadele eden Ahmet Peker, 66 kiloda İlyas Güneş, 84 kiloda Nuh Ceylan, 96 kiloda Hakkı Ceylan müsabakalardan altın madalyayla ayrılırken, 120 kiloda Hakan Koç ikinci olarak gümüş madalya, 74 kiloda mücadele eden Yasin Bolat ve Kadir Eker 3’üncü olarak bronz madalyaya ulaştı. Bu sonuçların ardından takım halinde de şampiyonluğu göğüsleyen Bursa Büyükşehir Belediyespor güreş takımı geçen yıl elde edilen Avrupa Kulüpler Arası Güreş Şampiyonluğunun ardından Uluslararası arenadaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 26.10.2010 | Okunma sayısı:6136

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir