Haberler

BÜYÜKŞEHİR GEMLİK KAVŞAĞINA EL ATIYOR

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi, Gemlik merkezinin girişi olan ve yıllardır sayısız kazanın meydana geldiği Gemlik Dörtyol Kavşağı’nın yeniden düzenlenmesiyle ilgili çalışmalara başladı.Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılı yatırım programında yer alan Gemlik Dörtyol Kavşağı’nda, incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gürsu’nun ardından ikinci kavşak inşaatının Gemlik’te başlayacağını belirterek, Gemlik’in daha yaşanılabilir ve ulaşılabilir bir ilçe olması için gereken tüm yatırımların yapılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, ile bürokrat ve teknokratlarla birlikte Gemlik’i ziyaret eden Başkan Altepe, ilçe girişindeki Dörtyol Kavşağı’nda Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler ve AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Oktay Kahveci tarafından karşılandı.

“Halkın can güvenliği için en iyi proje üretilecek”
Bursa ile İstanbul arası ulaşımda önemli kilit noktalarından biri olan kavşakta incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Gemlik’in iki yakasını ayıran yolda halkın can güvenliğini sağlayacak en iyi projenin belirleneceğini kaydetti. Bursa’nın daha yaşanılabilir, sağlıklı ve ulaşılabilir hale gelmesi için yatırımların tüm hızıyla sürdüğüne işaret eden Başkan Altepe, “Gemlik de bizim en önemli ilçelerimizden biridir. Sahili nedeniyle vizyon ilçemiz olan Gemlik’in Hisar Mahallesi ile İstiklal Caddesi’nin bağlantı noktası olan bu nokta, yıllardır yaşanan problemi çözeceğiz” dedi.

“Gemlik Kavşağı’ndan transit geçiş olacak”
Geçmiş dönemlerde de bölgeye proje yapılmasının sık sık gündeme alındığını hatırlatan Başkan Altepe, “Büyük kazaların yaşandığı bu bölgede geçmiş yıllarda başlatılan çalışmalarda bugüne kadar sonuç alınamadı. Şimdi biz, en kısa zamanda uygulama projelerini hazırlayıp Gürsu’dan sonra ikinci kavşağı burada yapacağız. Yeni yapılacak kavşak sayesinde Bursa’dan İstanbul’a giden araçlar kavşakta duraklamadan ve yaya trafiğini tehlikeye atmadan transit geçebilecek” diye konuştu.

Bölge için Büyükşehir Belediyesi tarafından Karayolları ile işbirliği yaparak birkaç proje hazırlanacağını kaydeden Başkan Altepe, bu projelerin Gemlik halkıyla paylaşıldıktan sonra uygununun seçilerek hayata geçirileceği sözlerine ekledi.

Başkan Güler’den Başkan Altepe’ye teşekkür
Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler ise Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediyesi’nin ekibiyle ilçenin sorunlarını çözmeye çalışması Başkan Recep Altepe’nin Gemlik’e verdiği önemi gösteriyor” dedi. Kavşakta 2006 ile 2009 yılları arasında 6 kişinin öldüğünü, 110 kişinin de yaralandığının altını çizen Başkan Güler, “Gemlik’te trafiğin en yoğun olduğu bölge burası. Büyükşehir Belediyesi 2010 yılı yatırımı programına bu bölgeyi de aldı. Yeni kavşağın Gemlik ile Bursa arasındaki trafik akışını rahatlatacağı gibi ilçe merkezinden ana caddeye giriş ve çıkışları da tehlikesiz hale getirecek” dedi. 

Tarih: 22.12.2009 | Okunma sayısı:7019

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir