Haberler

BÜYÜKŞEHİR FİNLANDİYALI KARDEŞİNİ AĞIRLIYOR

Font Boyutu


1 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR FİNLANDİYALI KARDEŞİNİ AĞIRLIYOR
BURSA’DA ‘FİNLANDİYA OULU GÜNLERİ’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÜLKELERARASI KARDEŞLİK VE DOSTLUĞU PEKİŞTİREN ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR.
- KARDEŞ ŞEHİR ZİYARETLERİ KAPSAMINDA BURSA’YA GELECEK OLAN FİNLANDİYLI HEYET, ‘OULU GÜNLERİ’ KAPSAMINDA KENTİ DAHA YAKINDAN TANIYACAK.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin ülkelerarası dostluğun pekiştirilmesi hedefiyle düzenlenen ‘Kardeş Şehir Ziyaretleri’ nedeniyle Finlandiyalı yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sanatçılardan oluşan bir heyet Bursa’ya geliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanacak olan Finlandiyalı heyet, 6 gün boyunca kardeş şehir Bursa’da düzenlenen ‘Oulu Günleri’ne katılacak. Kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezerek, Bursa’yı yakından tanıyacak olan heyet, 2 Haziran Salı günü (YARIN) saat 10.30’da Heykel’deki Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak ve ardından Bursa Kent Müzesi’ni gezecek.
Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa’nın tarihi değerlerini ve kültürel mirasını yerinde gözlemleyecek olan Finlandiyalı heyet, Bursa’da Yeşil Külliyesi, Irgandı Çarşılı Köprüsü, Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Merkezi ULUTEK, Karagöz Müzesi, Muradiye Külliyesi, Balibey Han Geleneksel El Sanatları Çarşısı, Hünkar Köşkü, Koza Han ve Kapalıçarşı gibi mekanları gezecek.
2 Haziran Çarşamba günü (YARIN) saat 16.00’da Tarihi Belediye Binası’nda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de ziyaret edecek olan heyet, aynı gün saat 18.00’da da Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ‘Bursa Oulu Günleri Fotoğraf Sergisi’nin açılışına katılacak.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 01.06.2010 | Okunma sayısı:4553

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir