Haberler

BÜYÜKŞEHİR ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ MASAYA YATIRIYOR

Font Boyutu

 2 KASIM 2010

 

BASIN BÜLTENİ

 

BÜYÜKŞEHİR ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ MASAYA YATIRIYOR
- KAMU KESİMİNDE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE VALİLİK ORTAK HAREKET EDİYOR.

 

BURSA – Kenti geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan da kamu kaynaklarının en verimli şekilde kullanılabilmesi amacıyla önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Valilik’le birlikte düzenlendiği ve kamu kesiminde enerji verimliliğinin hedef alındığı toplantı, 3 Kasım Çarşamba günü (YARIN) Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda sabah saat 09.00’da gerçekleştirilecek.

 

Enerjinin yoğun olarak kullanıldığı kamu kesiminde enerji verimliliği çalışmalarına hız kazandırmak amacıyla Bursa Valiliği ile ortak hareket eden Büyükşehir Belediyesi bu alanda çalışma yapan Türkiye Enerji Verimliliği Derneği ile birlikte önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Belediye’de, eğitimde, sağlıkta ve diğer kamu alalarındaki üst düzey yöneticilerin bir araya geleceği toplantıda enerji verimliliği alanında yapılması gereken konular masaya yatıracak.

Enerjinin giderek artan bir maliyet unsuru olmasının yanı sıra çevreyi de en fazla ilgilendiren bir konu olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verimsiz kullanılan enerjinin cebimizden boşa harcanan para olduğuna dikkat çekti. Enerji verimliliğini her alanda uygulamak istediklerine dikkat çeken Başkan Altepe, “Enerjiyi bilinçli tüketerek temiz enerji kaynaklarının önünü açarak yeşil Bursa’mızda yaşanabilir bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. Bu alanda yılbaşında gerçekleştirdikleri su sempozyumunun yanı sıra 1-5 Aralık’ta düzenleyecekleri Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu ile de Bursa’nın bu alanlarda öncü faaliyetlere imza attığını hatırlatan Başkan Altepe, “Ülkenin bu tür çalışmalara ihtiyacı var ve Bursa bu alanda ilkleri gerçekleştirmeye devam ettirecek” diye konuştu.

Toplantıda, Elektrik İşleri Etüd İdaresi, EnverDerneği ve BacaDer tarafından sunumlar yapılarak kamu kesiminde enerji verimliliğinin nasıl sağlanacağı konusunda bilgiler verilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.11.2010 | Okunma sayısı:7049

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir