Haberler

Büyükşehir eğitime destekte hız kesmiyor

Font Boyutu

4 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR EĞİTİME DESTEKTE HIZ KESMİYOR
- BURSA’NIN HER ALANDA GELİŞMESİ VE KALKINMASI İÇİN TÜM KAYNAKLARINI SEFERBER EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞARAN İLKÖĞRETİM OKULU’NUN EKSİKLİKLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI.

BURSA - Bursa’nın her alanda gelişmesi ve kalkınması için tüm kaynaklarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, Başaran İlköğretim Okulu’nun eksikliklerinin giderilmesi için çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Başaran İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’ın da katıldığı ziyarette okulun akan çatısını inceleyen Başkan Altepe, Okul Müdürü Hüseyin İcal’dan ihtiyaçlar konusunda bilgiler aldı.

“En önemli ortağımız Milli Eğitim”
Başkan Altepe, Bursa’daki en önemli proje ortaklarının Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu söyledi. Türkiye’nin ve Bursa’nın geleceği olan çocukların okullarda yetiştiğini, ülkenin ve kentin geleceği için çocukların eğitim ve öğretim ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenmeyi görev saydıklarını belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da okullarımız için yaptığımız çalışmalar artarak devam edecek. ‘Her şey geleceğimiz için’ diyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her daim eğitim ve öğretimin, çocuklarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

“Gereken neyse yapılacak”
Başkan Altepe, Başaran İlköğretim Okulu müdürünün daveti üzerine buraya geldiklerini ifade etti. Daha önce okulun bir takım eksikliklerin giderildiğini, akan çatı ve diğer ihtiyaçlar için de yeni bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce okulun tüm kapıları yenilemiş, bahçede ve belli alanlarda düzenlemeler yapmıştık. Şimdi de akan çatı ve diğer ihtiyaçlar için buradayız. Ekiplerimiz şu anda tespitlerini yapıyorlar. Gereken neyse yapılacak” diye konuştu.
Başaran İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin İcal ise, verdiği katkılar ve gösterdiği ilgi nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 04.01.2015 | Okunma sayısı:4787

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu