Haberler

Büyükşehir eğitim kurumlarına spor tesisi kazandırmaya devam ediyor

Font Boyutu

19 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir eğitim kurumlarına spor tesisi kazandırmaya devam ediyor
- Büyükşehir Belediyesi tarafından Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne kazandırılan Nedim Tamer Spor Tesisi törenle hizmete açıldı.
- Bursa’yı sağlıklı bir spor kenti hedefine taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni spor tesisinde Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin eski öğretmenlerinden olan Nedim Tamer’in adının yaşayacağını söyledi.
- Başkan Altepe, “Spora en büyük yatırımı Bursa yapıyor” dedi.
- Başkan Altepe: “Bizler tesisler yapıyoruz, gençlerden şampiyonluklar bekliyoruz.”

BURSA – Bursa’yı sağlıklı bir spor kenti hedefine taşıyan Büyükşehir Belediyesi tarafından Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne kazandırılan Nedim Tamer Spor Tesisleri, törenle gençlerin hizmetine açıldı.

Bursa’nın daha sağlıklı bir kent olması ve gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla kentteki eğitim kurumlarına kazandırılan spor tesislerine, Hürriyet Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Nedim Tamer Spor Tesisleri ile bir yenisi daha eklendi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, açılış töreninde spora en büyük yatırım yapan kentin Bursa olduğunu hatırlatarak, geleceğin emanetçisi gençlerin doğru eğitilmelerinin önemli olduğunu söyledi.
Bursa’da gençler başta olmak üzere tüm vatandaşları spora teşvik eden hizmetlerin gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Hürriyet Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yaptırılan Nedim Tamer Spor Tesisleri, hem okul gençliğine, hem çevredeki halka, hem de amatör spora katkı sağlayacak. Gençler artık daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilecekler” dedi.

“Spora en büyük yatırımı Bursa yapıyor”
Güzel bir şehir olan Bursa’ya hizmet etmenin onurunu yaşadığını belirten Başkan Altepe, “Asır kentlerin asrı, artık şehirler yarışıyor. Bursa olarak Avrupa kentleriyle yarışıyoruz ve iddialıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’ya her alanda yatırımlar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızla Türkiye’ye ve dünyaya örnek oluyoruz. Çalışmalarımızla, sağlıklı, güzel ahlaklı ve hedefleri olan gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada da gençlerin en güzel şekilde eğitim almaları için eğitim kurumlarına gereken desteği sağlıyoruz” diye konuştu.
“Spora en büyük yatırımı Bursa yapıyor. Bizler tesisler yapıyoruz, gençlerden şampiyonluklar bekliyoruz” diyen Başkan Altepe, Nedim Tamer Spor Tesisleri’nin 2 bin metrekare alanda, 33 X 55 m ebatlarında sentetik saha, tribün, lokal, idari bölüm ve soyunma odalarından oluşan bir tesis olarak gençlere hizmet vereceğini söyledi.
Törene katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da belediyelerin tüm vatandaşları spor yapmaya teşvik ettiğini söyledi. Dündar, Osmangazi Belediyesi’nin çalışmalarından da bahsettiği konuşmasında, “Bursa, spor kenti oldu. Hedefimiz Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi olarak yaptırılan bu tesislerin en verimli şekilde kullanılması ve dünya şampiyonları çıkarmasıdır. Tesis bizden, başarı gençlerden” şeklinde konuştu.

Spora destek teşekkürü
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise Bursa’nın okul sporlarında son 3 yılda ciddi başarılar elde ettiğine işaret ederek, “Bursa’da 2012 – 2013 yılında, 48 bin öğrenci okul sporlarına katılarak bir rekora imza atıldı. Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan sahalarla gençlerimiz daha sağlıklı koşullarda spor yapıyorlar” dedi.
Başkan Altepe’ye spora katkılarından dolayı teşekkür eden Şahin, Bursa’da sporcu kamp eğitim merkezinin kente kazandırılması konusunda destek istedi.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Barca ve Adalet Mahallesi Muhtarı Sabri Saç da Başkan Altepe’ye, eğitime verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti. Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Şinasi Erbaş da okulun kurulduğu 1979 yılından itibaren en önemli öğretmenlerinden olan Nedim Tamer’in 1983 yılında okulun futbol takımına Türkiye 1.’liği ve dünya 3.’lüğü kazandırdığını hatırlattı. Erbaş, 2001 yılında hayatını kaybeden Nedim Tamer’in adının okulda yaşayacak olmasının heyecanını duyduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe’ye, okul yönetimi, aile birliği ve öğrenciler tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. Başkan Altepe, daha sonra da protokol üyeleriyle tesisin açılış kurdelesini keserek penaltı atışı yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.11.2013 | Okunma sayısı:4751

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu