Haberler

Büyükşehir devleri geride bıraktı

Font Boyutu

 24 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR DEVLERİ GERİDE BIRAKTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN SPOR YATIRIMLARIYLA VE BU YATIRIMLARIN MEYVELERİNİ ULUSAL VE ULUSLARARASI BAŞARILARLA TAÇLANDIRAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ, TENİS BRANŞINDA DA İLK ÜÇTE KENDİNE YER BULDU.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi´nin spor yatırımlarıyla ve bu yatırımların meyvelerini ulusal ve uluslararası başarılarla taçlandıran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Tenis branşında da ilk üçte kendine yer buldu.

2014-2017 yılları arasında organize ettiği ve ev sahibi olduğu 27 ulusal ve 4 uluslararası Tenis Turnuvası ile bilinirliğini artıran ve tenis severlerin takdirini toplayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Türkiye Tenis Federasyonu´nun duyurduğu 2016 yılı klasman puanlarının ardından, devleri geride bırakarak TED Spor Kulübü ve ENKA Spor Kulübü´nün ardından üçüncü sırada yer almayı bildi.

Çalışmalarını 18 açık ve 4 kapalı tenis kortunda sürdüren ve 315 lisanslı ve 700 alt yapı sporcusu bulunan Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bu alanda da Türkiye´ye örnek konumuna elin adımlarla ilerliyor. Tenis branşında "marka" olmak istediklerini ve son yıllarda Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin spora yaptığı yatırımlar sayesinde tenis sporuna da ilginin arttığını belirten Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tenis Baş Antrenörü Mesut Aybay, yakın gelecekte sadece Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularının değil, Bursa´daki bu olanaklardan faydalanan tenis sporcularının da adından sıklıkla söz ettireceğini ifade etti.

Azerbaycan´ın başkenti Bakü´de yapılan İslami Dayanışma Oyunları´nda milli formayla Türkiye’ye altın madalya kazandıran Muhammed Haylaz ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü´nün tanınırlığını artırdığını da belirten Mesut Aybay, önümüzdeki yıllarda da sporseverlerin ay-yıldızlı forma altında ve uluslararası turnuvalarda bir çok Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusunu göreceklerinin de altını çizdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.08.2017 | Okunma sayısı:1233

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir